کد خبر: 248637 A

توسط ناوگروه سی‌وسوم نداجا؛

ناوگروه سی سوم نیروی دریایی ارتش متشکل از یک فروند ناوشکن و یک فروند ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس است که ماموریت آن تامین امنیت کشتی‌ها در آب‌های آزاد است.

ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش در نخستین روزهای حضور خود در آبهای آزاد و خلیج عدن توانست دو فروند نفتکش ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.

به گزارش ایلنا، ناوگروه اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که ماموریت خود را از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس آغاز کرده بود٬ در مسیر انجام ماموریت خود به منظور تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشورمان و همچنین حضور در آبهای شرق آسیا، قبل از ورود به آقبانوس آرام و در حین گشت آموزشی توانست دو فروند نفتکش ایرانی را در محدوده خلیج عدن از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.

بر اساس این گزارش، ۵ فروند از قایق های تندرو دزدان دریایی در محدوده خلیج عدن به کشتی نفتکش ایرانی نزدیک شده و قصد تعرض به این نفتکش را داشتند که با هوشیاری تیم اسکورت نیروی دریایی ارتش و حضور به موقع ناوگروه سی و سوم این نیرو، دزدان دریایی مجبور به فرار شدند.

سه روز قبل نیز در موقعیت ۷۵ مایلی جنوب شرق موکلا یمن ۴ فروند قایق دزدان دریایی به یکی دیگر از نفتکش های ایرانی حمله کرده بود که با آتش پرحجم ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی متواری شدند.

ناوگروه سی سوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن شهید دریابان نقدی و ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس است. به منظور تامین امنیت کشتی های داخلی و خارجی در آب های آزاد و آموزش دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر ماموریت خود را از بندرعباس آغاز کرده است.

آب های آزاد امام خمینی تامین امنیت دزدان دریایی کشتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یمن فروند ناوگروه نفتکش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر