کد خبر: 239991 A

آیت الله حائری در دیدار عمار حکیم:

در شرایطی که گروهک های تروریستی و تکفیری به هیچ کس رحم نمی کنند و از سوی دیگر دشمنان به آتش اختلاف افکنی بین مسلمانان دامن می زنند، همه مسلمانان با درک شرایط، در مقابل دشمنان ید واحد باشند.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با آیت الله سیدکاظم حائری از مراجع تقلید اهل کشور عراق و مقیم در شهر قم دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت الله سیدکاظم حائری، امشب در دیدار سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، ضمن تقدیر از فعالیت های خاندان حکیم در کشور عراق اظهار داشت: همواره خدمات شما برای عراق را به یاد آورده و دعاگوی شما برای به دست آوردن موفقیت های بیشتر هستیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین حسینی و حضور ۲۰ میلیونی زائران امام حسین(ع) در شهر کربلا اشاره کرد و گفت: این رویداد بزرگ، تأثیر بسیار زیادی در نگاه همه دنیا به شیعیان و جهان اسلام دارد.

وی افزود: همه دنیا در راهپیمایی و حضور ۲۰ میلیون نفری مردم در شهر کربلا فهمید که شیعیان در نشان دادن عشق و ارادت خود به ارزش ها، تردید ندارند؛ در چنین شرایطی که نگاه دنیا معطوف به کربلا و امام حسین(ع) شده است، باید از فرصت استفاده کرد و همه ابعاد قیام امام حسین(ع) و همچنین شخصیت اباعبدالله(ع) را به دنیا معرفی کرد.

آیت الله حائری با بیان این که حتی از سوی دیگر این حضور عظیم مردم در شهر کربلا و زیارت امام حسین(ع)، تأثیر زیادی در وحدت هرچه بیشتر بین همه مسلمانان دارد، گفت: لازم است در شرایطی که گروهک های تروریستی و تکفیری به هیچ کس رحم نمی کنند و از سوی دیگر دشمنان به آتش اختلاف افکنی بین مسلمانان دامن می زنند، همه مسلمانان با درک شرایط، در مقابل دشمنان ید واحد باشند.

پیش از سخنان این مرجع تقلید، سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، گزارشی از آخرین وضعیت کشور عراق ارائه کرد.

آیت الله سیدکاظم حائری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر