کد خبر: 239867 A

توسط ناوگروه سی و دوم ارتش؛

ناوگروه سی دوم نیروی دریایی ارتش در طول مأموریت خود توانسته است در چهار مرحله نفتکش های ایرانی را از حمله دزدان دریایی نجات دهد.

ناوگروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک فروند نفتکش ایرانی را در ۱۲۰ مایلی سواحل موکلای یمن از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

به گزارش ایلنا، ناوگروه سی و دوم نداجا متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر که پس از اتمام رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) به منظور تأمین آبراه های بین المللی در محدوده شمال اقیانوس هند و خلیج عدن به ادامه مأموریت خود پرداخت، توانست یک فروند نفتکش ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.

یک گروه از قایق های تندرو دزدان دریایی در ۱۲۰ مایلی جنوب شرق موکلا(یمن) قصد نزدیک شدن و تعرض به کشتی نفتکش ایرانی را داشته که با هوشیاری تیم همراهی نیروی دریایی ارتش، منجر به درگیری می شود و پس از آن با حضور به موقع ناوگروه سی و دوم ارتش و انجام تیراندازی و آتش پرحجم ناوشکن جماران، قایق های دزدان دریایی متواری می شوند و نفتکش ایرانی بدون آسیب نجات یافت.

گفتنی است، ناوگروه سی دوم نیروی دریایی ارتش در طول مأموریت خود توانسته است در چهار مرحله نفتکش های ایرانی را از حمله دزدان دریایی نجات دهد.

ناوگروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر است که مأموریت خود را از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس همزمان با عاشورای حسینی آغاز کرده بود و در مسیر مأموریت به منظور تأمین امنیت خطوط مواصلاتی کشورمان پس از عبور از تنگه هرمز، رأس الکوه، دریای عمان، رأس الحد، دریای عربی، جزیره مصیره، رأس المدرکه، مجمع الجزایر کوریا و موریا، رأس المربط، المکلا، رأس الفرتاک، رأس الکلب، خلیج عدن، کشور جیبوتی، جاروب، بندر لاسک، شارخط، الشیر، رأس الزولوما، الخَور، رأس الاراه از کشور جیبوتی و بندر صلاله عمان بازدید داشته است و همچنین در رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش نیز شرکت داشت.

اقیانوس هند الجزایر ایران تنگه هرمز تیراندازی جمهوری اسلامی ایران دزدان دریایی کشتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر