کد خبر: 239739 A

آیت‌الله هاشمی در دیدار کارگروه همبستگی با ملت فلسطین:

باید هوشیار بود چون بعید نیست با زیرکی شرایطی در قوانین بگذارند که فلسطین ساخته شده آنها، در ابعاد نظامی و سیاسی خنثی باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از عقب‌گردی‌های تدریجی جهان اسلام در مقابل یک طرح کاملاً استعماری، یعنی جعل کشوری غاصب در منطقه اسلامی، گفت: اولاً جهان اسلام را تکه تکه کردند و ثانیاً یهودی‌ها را با اهداف خاص استعماری خود که می‌خواستند در اروپا نباشند از سراسر دنیا جمع و یک جسم خارجی را در پیکره خاورمیانه تعبیه کرده‌اند که البته روزی از بین خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای کارگروه تخصصی سال بین‌المللی همبستگی با ملت فلسطین، حقوق کودکان غزه، هرگونه تلاش برای ثبت مظلومیت مردم فلسطین در تاریخ را قدمی در جهت دفاع از مظلوم دانست و گفت: این‌گونه کارها دیگر مختص به فرهنگ اسلامی نیست، بلکه برخاسته از فرهنگ انسانی است و می‌بینیم که در این سال‌ها بسیاری از مردم و گروه‌های غربی مدافع حقوق مردم فلسطین شده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از عقب‌گردی‌های تدریجی جهان اسلام در مقابل یک طرح کاملاً استعماری، یعنی جعل کشوری غاصب در منطقه اسلامی، گفت: اولاً جهان اسلام را تکه تکه کردند و ثانیاً یهودی‌ها را با اهداف خاص استعماری خود که می‌خواستند در اروپا نباشند از سراسر دنیا جمع و یک جسم خارجی را در پیکره خاورمیانه تعبیه کرده‌اند که البته روزی از بین خواهد رفت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تلاش رژیم پهلوی برای عدم طرح جنایات اسرائیل در ایران، شرحی از اهداف و چگونگی ترجمه کتاب «القضیه الفلسطینه» در ایام متواری سربازی و تأثیر آن در جامعه، حتی در میان بزرگان حوزه‌های علمیه بیان کرد و گفت: در زمان ترجمه بارها اتفاق افتاد که از شدت تأثر و ناراحتی دست از ترجمه برداشتم، قلم را گذاشتم و گریه کردم.

وی افزود: هنوز همان جنایات با استفاده از پیشرفته‌ترین سلاح‌ها علیه مردم فلسطین ادامه دارد که تازه‌‌ترین آنها به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان در غزه بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از سیاست‌های فعلی سازمان‌های جهانی و کشورهای قدرتمند جهان درباره موضوع فلسطین و دو نگاه متفاوت مسؤولان سرزمین‌های اشغالی، به سخنان اخیر یکی از مسؤولان رژیم صهیونیستی که «مشکل اسرائیل در غرب اروپاست»، گفت: اگر چه طی سال‌های گذشته، اسرائیل با استفاده از برخی اظهارات نسنجیده، مظلوم‌نمایی می‌کرد، اما چون ذاتش با جنایت عجین شده و روح انسانی طرفدار مظلوم است، دوباره موج نفرت از صهیونیست‌ها دنیا را فرا گرفته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص طرح ایجاد دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین، گفت: باید هوشیار بود، چون بعید نیست با زیرکی شرایطی را در قوانین بگذارند که فلسطین ساخته شده آنها، در ابعاد نظامی و سیاسی خنثی باشد.

وی با تشکر از اقدامات همه کسانی که قلمی و قدمی در جهت دفاع از آرمان‌های فلسطین تلاش می‌کنند، گفت: هر مقدار که حقیقت ماجرای فلسطین از گذشته تا امروز و حتی برنامه‌های آینده جاعلان اسرائیل روشن و در تاریخ ثبت شود، مردم جهان آگاه‌تر می‌شوند که خود بهترین مدافعان فلسطین و مردم مظلوم آن خواهند بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش با بیان امتیازات و منابع طبیعی و جغرافیایی ایران، گفت: ایران از محدود کشورهای دنیاست که ظرفیت تعامل با کشورهای دنیا را دارد.

وی افزود: ایران نقطه اساسی در کریدور شرق به غرب و جنوب به شمال کره زمین از اقیانونس‌های هند و آرام تا قطب شمال است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مکتب اهل بیت(ع) را امتیاز دیگر برای ایران دانست و گفت: مرکز مکتب اهل بیت(ع) که قبلاً مدینه و زمانی عراق بود، این روزها ایران است، مکتبی که در تعامل با جهانیان با قهر و ناسزا و حرف‌های ناپخته ناسازگار است.

در آغاز این دیدار مهدی ذاکریان، مدیر مسؤول فصل‌نامه مطالعات بین‌المللی؛ عبدالامیر نبوی، عضو هیأت تحریریه و مهدی طاهری، قائم مقام فصلنامه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این فصل‌نامه و چگونگی همکاری با سازمان ملل متحد در خصوص همبستگی با ملت فلسطین، به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص طرح‌های جهانی و صهیونیست‌ها جهت تداوم ظلم به مردم فلسطین پرداختند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی جامعه حقوق حوزه های علمیه خاورمیانه زنان سازمان ملل متحد فلسطین گریه مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر