کد خبر: 239329 A

کریمی اصفهانی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

اظهارات امروز احمدی‌نژاد به خاطر این است که علاقه‌مند به بازگشت به سیاست شده است. ممکن است حافظه تاریخی ملت کمی ضعیف باشد اما کسی فراموش نمی‌کند چه فرصت‌هایی را از دست داد.

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اقدامات احمدی‌نژاد باعثشد بسیاری از مسائل زیربنایی ما با آسیب مواجه شود٬ گفت: ما بزرگترین شانس را در هشت سال دولت احمدی‌نژاد داشتیم در حالی که این فرصت طلایی در دست رفت.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ با اشاره به دستور جدید احمدی‌نژاد پیرامون تحلیل سخنان روحانی در همایش اقتصاد ایران٬ گفت: البته آحاد ملت حق دارند در مورد هر آنچه در کشور می گذرد تحلیل کند و کارها باید به صورتی باشد که مردم بتوانند نسبت به اقدام مسئولین نظارت داشته باشند.

وی گفت: اگر احمدی‌نژاد همچنان برای خود جایگاهی قائل است باید بداند دیگر نمی‌تواند برای کشور تعیین تکلیف کند چرا که وقتی او در مسئولیت بود پاسخگو نبود و دیدیم که چه برسر اقتصاد ایران آورد به گونه‌ای که دولت امروز وارثاقتصادی است که احمدی نژاد آن را پایه‌گذاری کرد.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه اقدامات احمدی‌نژاد باعثشد بسیاری از مسائل زیر‌بنایی ما با آسیب مواجه شود٬ گفت: ما بزرگترین شانس را در هشت سال دولت احمدی‌نژاد داشتیم در حالی که این فرصت طلایی از دست رفت بنابراین اگر قرار است تحلیلی در مورد مسائل اقتصادی و رویکرد دولت فعلی صورت گیرد خوب است که این تحلیل هم بشود که فرصت‌های هشت ساله دولت احمدی نژاد چگونه از دست رفت.

وی افزود: بحثاصلی ما بی‌ارزش کردن طرف مقابل نه برمبنای واقعیت بلکه بر مبنای تخریب است تا یک عده برای خود جایگاهی دوباره ایجاد کنند٬ به گونه ای که چند روز پیش احمدی‌نژاد تلاش کرد با اظهار ات خود بگوید از همه برای اسلام و ولایت دلسوزتر شده چرا که عنوان کرد اگر اسلام و ولایت در خطر بیفتد خواهم آمد. سوال این است که او امروز چگونه مدعی تبعیت از رهبری شده در حالی که تنها رئیس‌جمهوری بود که در رابطه با برکناری مشایی٬ از رهبری اخطار کتبی گرفت.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: اظهارات امروز احمدی‌نژاد به خاطر این است که او مجدد علاقمند به بازگشت به سیاست و قدرت شده است. ممکن است حافظه تاریخی ملت کمی ضعیف باشد٬ اما هیچکس فراموش نمی‌کند که او چه فرصت‌هایی را از دست داد در حالی که شاید پشتیبانی ولایت از دولت‌های نهم و دهم کم‌نظیر بود اما احمدی‌نژاد نه تنها از این فرصت استفاده نکرد بلکه ناسپاس هم بود.

وی گفت: احمدی‌نژاد خودش بهتر می داند که نه نگران ولایت و نه دلسوز نظام است. مشایی فردی است که احمدی‌نژاد به وی اعتقاد دارد و نظر مشایی برای احمدی‌نژاد بر همه چیز ارجحیت داشته٬ بنابراین اگر امروز مشایی را کنار می‌گذارد٬ برای این است تا با این اقدام تاکتیکی به قدرت برگردد٬ اما در صورت بازگشت او به قدرت٬ قطعا مرتکب خطاهای بزرگتری خواهد شد.

کریمی اصفهانی با اشاره به اینکه احمدی‌نژاد اساسا اعتقادی به اصولگرایی ندارد٬ تاکید کرد: وقتی احمدی نژاد استاندار بود به فردی اعلام کرد ما نباید برای پست‌های کوچک زیاد دست و پا بزنیم٬ برای همین به شهرداری رفت تا دورخیزی برای جایگاه ریاست‌جمهوری داشته باشد.

وی مدعی شد: همچنین درآن دوران احمدی‌نژاد عنوان کرده بود که ما باید از روحانیت به عنوان یک نردبان استفاده کنیم. معتقدم احمدی‌نژاد اعتقاد چندانی به روحانیت ندارد. من برای تمام این حرف‌ها شاهد دارم و اگر هم احمدی‌نژاد این مطالب را تکذیب کند حاضرم شاهد بیاورم.

وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد دیگر بین هیچ طیفی از جمله اصولگرایان جایگاهی ندارد گفت: اگر هم آرای محدودی دارد به اعتقاد من با عوام‌فریبی آنها را به دست آورده است. اصولگرایان یکبار از سوراخ احمدی نژاد گزیده شده‌اند بنابراین دیگر از وی حمایت نمی کنند٬ احمدی‌نژاد هم این را می داند برای همین همواره اصولگرایان سنتی را نفی می کند.

کریمی اصفهانی یادآور شد: به شهادت بسیاری از افراد٬ مشایی مرشد اوست لذا امکان ندارد این رابطه بهم بخورد. به اعتقاد من٬ سطوح بالای حاکمیت و مردم نیز اعتمادی به اقدامات احمدی نژاد نخواهند داشت.

احمدی نژاد اصولگرایان اقتصاد ایران دولت ریاست جمهوری شهرداری مسائل اقتصادی مشایی اصفهانی کریمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر