کد خبر: 236717 A

فرمانده قرارگاه تاکتیکی نیروی هوایی:

غالب تجهیزات و تسلیحات جنگنده‌های یکان هوایی ما تغییر کرده است؛ به‌طوری‌که قابلیت رقابت ما هواپیماهای نسل جدید را دارد.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی نیروی هوایی ارتش در منطقه رزمایش محمد رسول‌الله(ص) با بیان اینکه غالب تجهیزات و تسلیحات جنگنده‌های یکان هوایی ما تغییر کرده است، گفت: ما به عنوان نیروی هوایی ارتش، آمادی اجرای هرگونه عملیات آفندی و پدافندی و حتی پشتیبانی نیروهای سه‌گانه ارتش را داریم.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم خلبان مجید پیرهادی فرمانده قرارگاه تاکتیکی نیروی هوایی ارتش در منطقه رزمایش محمد رسول‌الله(ص) با اشاره به نقش و توانمندی نیروی هوایی در نبرهای احتمالی، اظهار داشت: جنگ‌های اخیر ثابت کرده است نیروهای هوایی مهم‌ترین نقش را در عرصه منازعات ایفا می‌کنند.

وی افزود: ما به عنوان نیروی هوایی ارتش، آمادی اجرای هرگونه عملیات آفندی و پدافندی و حتی پشتیبانی نیروهای سه‌گانه ارتش را داریم.

پیرهادی با اشاره به توانمندی‌های این نیرو در عرصه پاسخ‌گویی به دشمن تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند چون هواپیماهای ما جدید نیستند، لذا قابلیت لازم را هم ندارند. اما باید بگویم با این جنگنده‌ها، آمادگی لازم را برای مقابله با هر نوع تهدید را داریم.

وی با بیان اینکه تمامی سامانه های این جنگنده‌ها بهینه‌سازی شده است، تصریح کرد: غالب تجهیزات و تسلیحات جنگنده‌های یکان هوایی ما تغییر کرده است؛ به‌طوری‌که قابلیت رقابت ما هواپیماهای نسل جدید را دارد.

پیرهادی جنگ رقابت سه گانه نیروی هوایی ارتش پدافندی آفندی آمادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر