کد خبر: 230944 A

شهید ابوعطا در سال های ابتدایی دفاع مقدس با هواپیمای اف ۵ پرواز می کرد، وی به انتخاب شهید بابایی به هواپیمای اف ۱۴ منتقل شد و اواخر جنگ پرواز های خود را با این هواپیما انجام داد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی پیامی در گذشت مرحوم مغفور حاج جواد ابوعطا پدر بزرگوار شهدای والامقام امیر خلبان علی ابوعطا و پاسدار شهید محمود ابوعطا را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم به این شرح است:

انالله و اناالیه راجعون

خانواده محترم ابوعطا

اینجانب درگذشت مرحوم مغفور حاج جواد ابوعطا پدر بزرگوار شهدای والامقام امیر سرتیپ خلبان علی ابوعطا و پاسدار شهید محمود ابوعطا که پس از سالها دوری، در عروجی زیبا به فرزندان شهیدش پیوست را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خانواده معظم شهید و مردم شهید پرور اصفهان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم، غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت می نمایم.

شایان ذکر است خلبان شهید علی ابوعطا در سال ۱۳۳۵ در شهر اصفهان به دنیا آمد، پس از اخذ مدرک دیپلم و در سال ۱۳۵۳ به دلیل علاقه ای که به خلبانی داشت، وارد دانشگاه افسری شد، با اتمام دوره مقدماتی پروازی و برای تکمیل دوره به کشور آمریکا رفته و پس از کسب نشان خلبانی به ایران بازگشت.

شهید ابوعطا در سال های ابتدایی دفاع مقدس با هواپیمای اف ۵ پرواز می کرد، وی به انتخاب شهید بابایی به هواپیمای اف ۱۴ منتقل شد و اواخر جنگ پرواز های خود را با این هواپیما انجام داد.

وی در زمان جنگ تحمیلی با پروازهای عملیاتی ضرباتی سنگین و جبران ناپذیری را به دشمن بعثی وارد کرده و پس از دفاع مقدس نیز به عنوان استاد خلبان به انتقال تجربیات خود به دیگر خلبانان پرداخت و در سال ۱۳۸۳در یک سانحه هوایی به شهادت رسید.

به پاس خدمات شایان وی مرکز آموزش خلبانی پایگاه شهید بابایی اصفهان به نام این شهید والامقام نام گذاری شده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران اصفهان ایران پدر جنگ جنگ تحمیلی حضرت ولی عصر خانواده دفاع مقدس هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر