کد خبر: 230903 A

با حضور امیر اسماعیلی؛

در این رزمایش پس از گزارش وقوع زلزله ستاد مدیریت بحران در محل حادثه تشکیل و واحدهای کنترل خسارت به محل اعزام شدند و عملیات اسکان اضطراری افراد حادثه دیده و ارائه خدمات پزشکی پشتیبانی و آمادی به مصدومین حادثه انجام شد.

رزمایش مدیریت بحران زلزله با هدف مدیریت بحران ناشی از حوادثو ایجاد هماهنگی و ارتقاء توانمندی‌های حوزه‌های تخصصی و عمومی قرارگاه پدافند هوایی در مدیریت بحران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، رزمایش مدیریت بحران زلزله با هدف مدیریت بحران ناشی از حوادثو ایجاد هماهنگی و ارتقاء توانمندی‌های حوزه‌های تخصصی و عمومی قرارگاه پدافند هوایی در مدیریت بحران در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در حاشیه برگزاری این رزمایش گفت: این رزمایش به منظور ارتقاء آمادگی میدانی و عملی کارکنان در مقابله با حوادث، بررسی اقدامات ایمنی، حفاظتی، آمادی، ارتباطی و امداد و نجات در سطح قرارگاه پدافند هوایی در زمان بروز حادثه و تقویت اعمال فردی و افزایش نقش عمومی ستادهای تخصصی قرارگاه در مدیریت بحران و همچنین انجام عملیات پدافند غیرعامل در زمان حادثه به مرحله اجرا در آمده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی افزود: در این رزمایش پس از گزارش وقوع زلزله ستاد مدیریت بحران در محل حادثه تشکیل و واحدهای کنترل خسارت به محل اعزام شدند و عملیات اسکان اضطراری افراد حادثه دیده و ارائه خدمات پزشکی پشتیبانی و آمادی به مصدومین حادثه انجام شد.

این رزمایش با فرض وقوع زلزله ۶ ریشتری و قطع و از بین رفتن زیر ساخت‌های موجود در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، مسدود شدن محورهای مواصلاتی و تخریب آسایشگاه‌های دانشجویی انجام شد و تمام مراحل رزمایش بنابر سناریوی تعیین شده با موفقیت به مرحله اجرا گذاشته شد.

امداد و نجات زلزله محورهای مواصلاتی مدیریت بحران رزمایش هوایی پدافند حادثه الانبیاء خاتم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر