کد خبر: 230669 A

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه امیر کبیر:

غرب خود ائتلاف ضد روسیه و ایران درست می‌کند و از سوی دیگر کشورهای حوزه خاورمیانه را به بهانه‌های واهی با یکدیگر درگیر می‌کند تا پیشرفت و توسعه‌ای در کشورهای اسلامی صورت نگیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مراسم بدرقه دانشجویان مدافع حرم اهل البیت که در دانشگاه امیر کبیر برگزار شد گفت: کربلا مختص به یک زمان و یک فرقه، قوم، یک جغرافیا و یک ملت خاص نیست بلکه یک صدای بلند انسانی و الهی است که علیه نسل کشی و از دل تاریخ بلند شده و ابدی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، «محسن رضایی» تصریح کرد: کربلا فریادی علیه نسل کشی، کودک کشی، محاصره شهر‌ها و تشنگی‌های مصنوعی و تحمیلی و استکباری است. حال این سوال پیش می‌آید که آیا بشر به چنین فریادی نیاز ندارد؟ آیا کودک کشی در دنیا تمام شده است؟ آیا محاصره کشور‌ها و شهر‌ها نباید تمام شود؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: امروزه جهان به پیام کربلا نیازمند است، چرا که جامعه نیازمند فریادی از عمق جان ملتهاست و چه بهتر این فریاد، فریاد حسین باشد.

رضایی خطاب به عوامل استکبارجهانی گفت: به چه جرمی ملت ایران را چند سال محاصره اقتصادی کرده‌اید؟ به چه جرمی غزه را محاصره کرده‌اید و بعد از محاصره از زمین و آسمان آن‌ها را بمباران کرده‌اید؟

وی همچنین تصریح کرد: تا کنون در هیچ مقطعی از تاریخ نبوده که مستکبران تلاش نکرده باشند تا صدای آزادی، انسانیت، مظلومیت، عدالت خواهی و حقوق بشر را خاموش کنند، ولی نتوانسته‌اند. چرا که کربلا همیشه کانون دائمی علیه ظلم و ستم بوده است.

دبیر مجمع تشخیص بیان کرد: کربلا گریه است، گریه‌ای که عمق جان انسان‌ها را به لرزه در می‌آورد. گریه‌ای که یک مبارزه و یک مقاومت را در طول تاریخ بازتاب داده و تکرار کرده و نسل به نسل جامعه بشری را هشیار می‌کند. کربلا فرا‌تر از شیعه و اسلام است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه می‌خواهند این فریاد را از دل اسلام خاموش کنند گفت: این روش کاملاً از سوی غرب حساب شده است، چرا که متوجه این امر شده‌اند که با ابزاری غیر از این نمی‌توانند به جنگ با اسلام بیایند چرا که می‌ترسند این امر شعله ور شده و تمام جهان را فراگیرد.

رضایی با عنوان این مطلب که کربلا حادثه بیداری ملت هاست گفت: راس فریاد نظام خواهی در سراسر تاریخ کربلا است و بشر بدون کربلا نمی‌تواند زندگی کند. چرا که تا ظلم و محاصره و کودک کشی باشد کربلا نیز هست.

وی با ابراز خرسندی از اینکه تا کنون تمام تلاشهای دشمنان مغفول و ناکام مانده است گفت: جنایاتی که امروزه در سوریه، عراق و لبنان صورت گرفته است کاملاً ریشه در استکبار دارد و هر کدام از عاملان این جنایت ضد بشری آن را به گردن دیگری می‌اندازد.

وی عنوان کرد: آمریکا می‌گوید پدیده داعش زاییده برخی کشورهای منطقه است و آن‌ها نیز آمریکا را مسبب تشکیل این گروهک تروریستی نوظهور می‌دانند. در حالیکه داعش از این کشور‌ها با حمایت آمریکا سر بلند کرده است.

رضایی با تاکید بر اینکه در سالهای حضور امریکا در عراق حدود ۳۰۰۰ نفر به کشورهای منطقه فرستاده شدند تا آموزش تروریستی ببینند اظهار کرد: در حال حاضر شاهدیم که اشخاص آموزش دیده از سوی امریکا‌‌ همان نفرات عضو گروهک تکفیری داعش هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با منفور خواندن این گروهک و محکوم کردن جنایات آن‌ها در منطقه تاکید کرد: داعش فرزند نامشروع استکبار ومحصول صهیونیسم در منطقه خاورمیانه است.

رضایی همچنین در ادامه افزود: آمریکا و کشورهای هم پیمانش با به وجود آوردن این گروهک تروریستی و تقویت آن در منطقه یک هدف طولانی مدت را دنبال می‌کنند که از جمله این اهداف نمایان کردن چهره خشن از اسلام، اختلاف بین مذاهب شیعه و سنی، انهدام تمام زیر ساختهای کشورهای اسلامی از جمله عراق و سوریه است.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه بروز و ظهور این همه جنایت در منطقه از سوی داعش فقط برای تامین امنیت مرزهای خارجی رژیم صهیونیستی است تصریح کرد: دنیا روز به روز پیچیده‌تر می‌شود و توطئه‌ها نیز پیچیده‌تر. هم پیمانان این رژیم غاصب زمانی که در روشهای دفاع از آن‌ها ناکام می‌مانند متوصل به روش تازه‌ای می‌شوند.

رضایی در ادامه عنوان کرد گروهک تروریستی داعش با سوء استفاده از قرآن و شعار الله اکبر به جنگ قرآن و الله اکبر واقعی می‌روند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تشکیل ائتلاف ضد داعش بهانه‌ای بیش برای بازگشت و حضور مجدد نظامیان امریکایی در عراق و منطقه نیست گفت: آن‌ها از طرفی فرزند نامشروع خود را به هر طریق و عنوان تقویت و حمایت می‌کنند و از سوی دیگر ائتلاف ضد داعش تشکیل می‌دهند.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران ملت‌ها را بیدار کرده و تمام این دعوا‌ها از سوی غرب بر این است که تمدن و اقتصاد جدیدی در جهان اسلام صورت نگیرد و امنیت در آن برقرار نشود. چرا که ما شاهد این هستیم هدف امریکا در ۳۵ سال گذشته نا‌امن کردن منطقه خاورمیانه بر علیه اسلام و مسلمین بوده است.

همچنین وی تاکید کرد: ظهور داعش در منطقه برنامه‌ای از پیش تعیین شده از سوی امریکا و همپیمانانش است تا از ایجاد تمدن نوین در ایران، سوریه و.. جلوگیری کنند تا به این طریق این کشور‌ها ار تمامی جهات عقب مانده و درگیر یکدیگر شوند.

رضایی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: غرب خود ائتلاف ضد روسیه و ایران درست می‌کند واز سوی دیگر کشورهای حوزه خاورمیانه را به بهانه‌های واهی با یکدیگر درگیر می‌کند تا پیشرفت و توسعه‌ای در کشورهای اسلامی صورت نگیرد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه دانشجویان و نخبگان می‌توانند پرچمدار نهضت عاشورا باشند، خطاب به دانشجویان مدافع حرم اهل البیت گفت: امیدوارم شما جوانان در این سفر پیشگام یک نهضت جدید در جهان اسلام و حتی سراسر دنیا باشید و یک خیزش مجدد علیه ظلم و ستم به وجود بیاورید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت در پایان خطاب به دانشجویان مدافع حرم گفت: این حضور فرصت خوبی است تا رهبر معظم انقلاب را که پرچمدار نهضت بیداری اسلامی است یاری کرده و سربازان ایشان در مسیر حق علیه باطل باشید

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر