کد خبر: 230632 A

امام جمعه قم:

باید سیستم دانشگاه‌های ما به گونه‌ای باشد که خروجی آن‌ها، چهره‌های با ایمان و وفادار به نظام بوده و در عرصه تولید علم همانگونه که تا کنون موفق بوده‌اند، از این به بعد هم موفق باشند.

امام جمعه قم، با اشاره به رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر علوم، گفت: از وزیر علوم انتظار داریم همانگونه که در مجلس گفتند فتنه خط قرمز من است و سرباز ولایت هستم، در عمل نیز به این سخنان پایبند باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم، ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهر قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، اظهار داشت: روز ۱۶ آذرماه نقطه افتخار دانشگاهیان است چرا که برخی از دانشگاهیان در مقابله با استکبار، در چنین روزی به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه مسئله مدیریت کشور به دانشگاهیان گره خورده است و به همین دلیل مردم توقع دارند که دانشگاه‌های ما انقلابی و در راستای نظام باشد، گفت: ما نمی‌گوییم دانشگاه‌های ما سیاسی نباشد اما حرف ما این است که دانشگاه‌ها نباید باشگاه سیاسی جناح‌ها شود.

امام جمعه قم، تأکید کرد: باید سیستم دانشگاه‌های ما به گونه‌ای باشد که خروجی آن‌ها، چهره‌های با ایمان و وفادار به نظام بوده و در عرصه تولید علم همانگونه که تا کنون موفق بوده‌اند، از این به بعد هم موفق باشند؛ و البته باید توجه داشته باشیم که این مهم بدون اهتمام و تلاش در عرصه علمی و پیروی از ولایت، اتفاق نمی‌افتد.

وی با اشاره به رأی آوردن وزیر علوم در مجلس شورای اسلامی، گفت: از وزیر علوم انتظار داریم همانگونه که در مجلس گفتند فتنه خط قرمز من است و سرباز ولایت هستم، در عمل نیز به این سخنان پایبند باشد.

سعیدی در ادامه سخنان خود به مسئله نفت و ارتباط آن با مسائل اقتصادی و سیاسی اشاره و خاطرنشان کرد: مسئله نفت در نیم قرن گذشته، محور بسیاری از مسائل اقتصادی و همین طور مسائل سیاسی کشورمان بوده و رهبر معظم انقلاب نیز مکرر تأکید دارند که ما باید به سمت اقتصاد منهای نفت حرکت کنیم تا دشمن نتواند هر وقت که دلش خواست از این طریق بر مردم ما فشار وارد کند؛ ما در صدد مچ گیری نیستیم اما با تأسف باید گفت که گاهی این فرمایش مقام معظم رهبری عملی نمی‌شود.

وی با اشاره به عملکرد دولت عربستان در اعلام قیمت اخیر نفت، گفت: اخیرا خیانت مجدد دولت سعودی در کاهش قیمت نفت را شاهد بودیم و با وجود اینکه در فصل زمستان باید قیمت نفت بالا‌تر برود، اما عربستان برای خوش خدمتی به آمریکا برای کاهش قیمت نفت گام برداشت.

امام جمعه قم، افزود: دولت عربستان سعودی باید بداند که سرنوشت صدام پیش روی آن هاست؛ و یادشان نرود همانگونه که آمریکا روزی از صدام حمایت و پشتیبانی می‌کرد، اما موقعی که او تبدیل به یک مهره سوخته شد، هیچ حمایتی از او نکرد.

وی با خطاب قرار دادن دولت عربستان سعودی مبنی بر اینکه از این کارهای خود پشیمان خواهید شد، گفت: شما سعودی‌ها این خوش خدمتی به آمریکا را برای جلوگیری از نفوذ اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی انجام دادید، اما ما معتقدیم با برنامه ریزی مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران، همانگونه که از ۸ سال دفاع مقدس با سربلندی عبور کردیم، با اقتصاد مقاومتی پاسخ محکمی به جبهه استکبار و متحدان آن در منطقه، خواهیم داد.

سعیدی در پایان سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت آیت الله دستغیب، گفت: در زمانی که مقام معظم رهبری هنوز رئیس جمهور هم نشده بودند و سفری به شیراز داشتند، شهید آیت الله دستغیب در سخنرانی خود گفتند که ایشان برای رهبری لیاقت دارند.

نماز جمعه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر