کد خبر: 213049 A

حبیبی در نشست دبیران حزب مؤتلفه:

اصولگرایان طی ماههای اخیر توانسته‌اند اختلافات و مشکلات خود را زیر سقف گفت‌وگو ببرند و نتایج خوبی بگیرند من فکر می‌کنم این روند ادامه داشته باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نشست همگرایی اصولگرایان، گفت: تنازل از سلایق و پایداری روی اصول رمز همگرایی است.

به گزارش ایلنا، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، اظهار داشت: بحمدالله آهنگ خوش حرکت به سوی همگرایی در میان اصولگرایان در تهران و شهرستانها به گوش می رسد و این می تواند یک مسیر سالم و منطقی برای رسیدن به وحدت باشد.

حبیبی تصریح کرد: اصولگرایان طی ماههای اخیر توانسته‌اند اختلافات و مشکلات خود را زیر سقف گفت‌وگو ببرند و نتایج خوبی بگیرند من فکر می‌کنم این روند ادامه داشته باشد.

حبیبی با اشاره به سخنان آیت الله مصباح گفت: شخصیت آیت الله مصباح از سوی جریان اصولگرایی مورد احترام است. پذیرش دعوت و حضور در اجلاس جشن ولایت به دعوت حجت الاسلام تقوی، تقویت کننده همگرایی بین اصولگرایان است.

وی افزود: آنچه امروز برای اصولگرایان مهم است، موضوع وحدت، همگرایی و جلوگیری از اختلاف و انشقاق است من فکر می‌کنم با کارهایی که صورت گرفته ما در این مورد توفیق داشتیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دور جدید گفتگوهای هسته‌ای ایران در وین گفت: ۱ + ۵ بی دلیل گفتگوها را کش می‌دهند. در حالی که همه عوامل و عناصر برای رسیدن به یک توافق جامعه وجود دارد. ما فکر می‌کنیم آمریکاییها در مذاکرات اخلال می‌کنند و لابی صهیونیستی در این مورد فوق‌العاده فعال است. اگر آمریکاییها عقل خود را به رژیم صهیونیستی بدهند به نتیجه ای نخواهند رسید.

حبیبی خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور محترم به نیویورک، بر اساس گزارشهایی که بوده پیشرفت کار خوب بوده است اما تا تأمین خواسته‌های ایران و رعایت چارچوب‌های نظام هنوز فاصله داریم.

وی افزود: ما به مرحله سخت و دشوار مذاکرات نزدیک می‌شویم باید با حرکت در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری و با دقت و هوشیاری کامل از این مرحله به هدف نزدیک شویم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گره زدن مشکلات داخلی و به ویژه اقتصادی را به مسائل گفتگوهای هسته‌ای یک اشتباه دانست و اظهار داشت: مسئولان نباید مشکلات اقتصادی را به مذاکرات هسته‌ای گره بزنند این دو مقوله هیچ ارتباطی با هم ندارند.

حبیبی همچنین در مورد تحولات سوریه، عراق و یمن گفت: در حالی که هزاران تن در ترکیه و عربستان برای سرنگونی دولت سوریه آموزش می‌بینند مدعی شده اند که ائتلاف ضد داعش شکل گرفته است این یک نوع تناقض رفتار و گفتار از طرف سران برخی کشورهایی که به عنوان ائتلاف ضد داعش دور هم جمع شده اند با یکدیگر هماهنگی و هم هدفی ندارند لذا در جهان سیاست به این ائتلاف با نظر شک نگریسته می شود.

وی افزود: اکنون اوضاع ترکیه مساعد نیست این به هم ریختگی بخاطر سیاست دو گانه ترکیه در سوریه و عراق است. ترکیه دست به کار خطرناکی زده است و دود آتشی که افروخته به چشم خودشان می‌رود.

حبیبی بیان داشت: پدیده داعش به طور اخص و پدیده تروریسم به طور اعم برای هدر دادن انرژی جهان اسلام است تا این انرژی مصروف مبارزات ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی نشود. نخبگان جهان اسلام باید بیدار شوند ومراقب باشند سرمایه‌های مبارزاتی مسلمانان به باد فنا نرود.

وی ادامه داد: اگر یک دهم تلفات و ویرانی که تروریستها در سوریه بجای گذاشته‌اند علیه اسرائیل بکار می‌بردند تا کنون اسرائیل نابود شده بود.

حبیبی با اشاره به تحولات یمن خاطر نشان کرد: انقلابیون یمن تا کنون خوب عمل کرده‌اند و جلوی جنگ و خونریزی را گرفته‌اند اما عربستان و آمریکا می‌خواهند در یمن حمام خون راه بیاندازند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شکل‌گیری دولت جدید یمن اظهار داشت: راهکار آرامش و استقلال در یمن منوط به این است که نظر انقلابیون و به ویژه حوثی‌ها تامین شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد طرح حمایت از آران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس گفت: تصویب این طرح اولین گام بلند مجلس در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

حبیبی تصریح کرد: ما این گام را یک گام عملی برای اجرای اصل هشتم قانون اساسی می‌دانیم و از اقدام نمایندگان مجلس، تقدیر می‌کنیم.

وی افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه ما مظلوم واقع شده‌اند حتی گاهی جان عزیز خود را برای اجرای این حکم الهی از دست می‌دهند.

وی از مخالفت نماینده دولت با طرح مذکور اظهار تأسف کرد و اظهار داشت: البته در رسیدگی به جزئیات ممکن است با حفظ اصل حمایت، تغییراتی ضروری باشد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به هفته نیروی انتظامی و نیز هفته تجلیل از مجاهدان خاموش تاکید کرد: امنیت کشور در منطقه پرآشوب کنونی زبانزد خاص و عام است و ما آن را مدیون نیروی انتظامی و سربازان بی نام و نشان امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات داریم. ما کار بزرگ آنها را در تأمین امنیت کشور ارج می‌نهیم.

وی همچنین با گرامیداشت عید سعید غدیر خم، این روز بزرگ را به مقام معظم رهبری و مردم عزیز ایران و همه مسلمانان تبریک گفت و افزود: به تعبیر قرآن کریم، غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت و اعلام رضایت خداوند متعال از این موضوع مهم است که اسلام دین بشریت باشد. طرح صحیح و کامل واقعه سرنوشت ساز غدیر می تواند عامل وحدت اسلامی باشد.

ایران جنگ حزب موتلفه اسلامی دولت سوریه سرمایه مذاکرات هسته ای مشکلات مشکلات اقتصادی مقام معظم رهبری نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر