کد خبر: 213045 A

جانشین وزیر دفاع:

خدمت مقدس سربازی را به دوران خودسازی و تزکیه نفس و دوره تلاش برای خودباوری و خوداتکایی تبدیل کرده و از فرصت به دست آمده برای ارتقای بصیرت، دانش علمی، دینی و مذهبی خود بهره ببرند.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه بیش از ۲/۵ میلیون نفر در کسوت سربازی در دفاع مقدس شرکت کردند، گفت: اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی را مرهون خون شهدای سرباز نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس هستیم.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی با حضور در پادگان شهدای جوادنیای وزارت دفاع در صبحگاه عمومی این مرکز آموزشی حضور یافت و طی سخنانی با تبریک دهه ولایت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای سرباز نیروهای مسلح، افزود: عید ولایت، عید الله اکبر است و بزرگ‌ترین و ارزشمندترین عید اسلامی است چرا که پیامبر اکرم(ص) در روز عید غدیر بحثحکومت، امامت و جانشینی امت اسلامی را برای مسلمانان تبیین فرمودند و موضوع امامت را بر اساس آیات شریفه قرآن کریم ابلاغ و راهنمای آینده امت اسلامی را تعیین کردند.

جانشین وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیروهای وظیفه نقش بسیار بزرگ و برجسته‌ای در دوران دفاع مقدس و پس از آن در حفظ و حراست از حدود و ثغور ایران اسلامی و ایجاد نظم و امنیت ایفا کردند، گفت: بیش از ۲/۵ میلیون نفر در کسوت سربازی در دفاع مقدس حضور جانانه داشتند و اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی مرهون خون پاک و مطهر شهدای سرباز نیروهای مسلح و فرماندهان شهیدی است که با لبیک به ندای امام و مقتدایشان چون کوهی استوار در برابر تجاوز رژیم بعثی عراق و هم‌پیمانانش ایستادند تا برای همیشه تاریخ سربلند و سرافراز بماند.

امیر سرتیپ حاتمی به جایگاه و مسئولیت خطیر سربازی در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: همانگونه که فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای فرمودند خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعا مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد. همه خانواده‌ها و همه آحاد جوانان باید اهمیت آن را درک کنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند بنابراین سخن حکیمانه، دوران خدمت مقدس سربازی با توجه به موقعیت حساس و استراتژیک کشورمان در سطح منطقه و جهان و با توجه به دشمنی ریشه‌دار استکبار جهانی با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار است که بارها مورد تاکید و سفارش ولی امر مسلمین قرار گرفته است.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به دوران خدمت سربازی و نیز خصوصیات این دوران، اظهار داشت: این دوره زمان بسیار مناسبی برای خودسازی و به ظهور رساندن توانایی‌ها و قابلیت‌های دوران جوانی است که سربازان بایستی با رعایت قوانین و مقررات اجتماعی، الگویی برای سایر آحاد جامعه باشند.

جانشین وزیر دفاع در پایان سخنان خود به سربازان توصیه کرد: خدمت مقدس سربازی را به دوران خودسازی و تزکیه نفس و دوره تلاش برای خودباوری و خوداتکایی تبدیل کرده و از فرصت به دست آمده برای ارتقای بصیرت، دانش علمی، دینی و مذهبی خود بهره ببرند.

پس از پایان صبحگاه جانشین وزیر دفاع با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از فرماندهان نمونه و سربازان منتخب مرکز آموزش شهدای جوادنیا تجلیل کرد و سپس از چند جلد کتب آموزشی سربازان رونمایی شد.

جانشین وزیر دفاع در ادامه از بخش‌های مختلف مرکز آموزش شهدای جوادنیا از جمله میدان تیر، آسایشگاه، نمازخانه و… بازدید و طی گفت‌وگوی صمیمانه با سربازان وظیفه حاضر در مرکز، در جریان نحوه و چگونگی آموزش زندگی آنان قرار گرفت.

انقلاب اسلامی پیامبر اکرم جامعه جهان خانواده دوران دفاع مقدس رعایت قوانین و مقررات سربازی نظم و امنیت وزیر دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر