کد خبر: 212647 A

ایت الله شبیری‌زنجانی:

شعار اعتدال برخاسته از متن دین است و تندروی شاید در کوتاه مدت نفع داشته باشد ولی در طولانی مدت تاثیری ندارد.

آیت‌الله موسی شبیری‌زنجانی با تاکید بر لزوم رعایت اعتدال در انجام کارها و رفتار گفت: اعتدال به معنای کوتاه آمدن از اصول نیست.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله موسی شبیری‌زنجانی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی با تشکر از گزارش ارائه شده توسط مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات افزود: مذهب رسمی طبق قانون اساسی کشور، شیعه اثنی عشری است، بنابراین مسئولان کشور باید به تمامی لوازم آن ملزم باشند.

این مرجع تقلید ارتباط با بزرگان حوزه و پیگیری نظرات ایشان را کاری سودمند و در راستای تقویت نظام دانست.

شبیری‌زنجانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره شعار اعتدال اظهار کرد: شعار اعتدال برخاسته از متن دین است و تندروی شاید در کوتاه مدت نفع داشته باشد ولی در طولانی مدت تاثیری ندارد.

وی تاکید کرد: همه باید در کارهای اجرایی و برخورد با دیگران به دور از افراط و تفریط رفتار کنند و همگان قطعا به این نکته توجه دارند که اعتدال به معنای کوتاه آمدن از اصول نیست.

شبیری‌زنجانی در پایان با اشاره به بخشی از فعالیت‌هایی که در کشور انجام شده و نیز کارهایی که اجرای آنها ضروری به نظر می‌رسد، برای موفقیت وزیر کشور دعا کرد.

در ابتدای این دیدار مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات گزارشی از فعالیت‌های چند ماهه خود ارائه کرد و راه‌اندازی دفتر امور روحانیت در قم را با هدف برقراری تعامل و ارتباط دوسویه بین وزارت کشور و بزرگان حوزه و ائمه جمعه کشور عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی با اشاره به تدوین شرح وظایف مشاوران امور روحانیت استانداران اظهار کرد: تاکنون ۲۷ استاندار نسبت به معرفی مشاور امور روحانیت خود اقدام کرده‌اند و مابقی آنها در آینده‌ای نزدیک مشاوران امور روحانیت خود را انتخاب می‌کنند.

وی تاکید کرد: ممکن است در برخی استان‌های کشور اختلافاتی بین مسئولان اجرایی و ائمه جمعه به وجود آید که سعی می‌شود این اختلافات را برطرف کنیم.

استان های کشور دین شیعه قانون اساسی قم وزارت کشور وزیر کشور کوتاه زنجانی اعتدال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر