کد خبر: 212452 A

حجت‌السلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:

ائتلاف را نه در جهت تضعیف داعش که در جهت تضعیف عراق و سوریه می‌دانیم. / امید بر آن داریم که به همین زودی آمریکا و شاخ‌هایش شکسته شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به دیدار اخیر مجلس و دولت تاکید کرد: ما منتظر خروجی نشست‌ها، ‌همچنین مطالبات مردم و وعده‌های دولت به مردم هستیم. اشتغال جوانان و مشکلات معیشتی باید هرچه زودتر ریشه‌کن شود کما اینکه مشکلاتی که جنبه جزایی نیز پیدا می‌کند بیشتر منشا بیکاری و فقر دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌السلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران ضمن تبریک عید غدیر خم و میلاد امام هادی(ع) با اشاره به پیام حج مقام معظم رهبری در ارتباط با ایجاد اتحاد و مقابله با تفرقه‌افکنی و همچنین شناخت اسلام ناب محمدی(ص) از اسلام آمریکایی گفت: اسلام ناب اسلام عزت، خدمت، ‌حمایت از مستضعفین، مقابله با ستمکاران و همچنین آزادگی است و این متفاوت از اسلام بی‌حالی، ‌منزوی، بی‌تعهدی، افسردگی و خضوع در برابر قدرت‌ها و یا همان اسلام آمریکایی است.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای اعتقادشان بر آن است که آهسته برو آهسته بیا که گربه شاخت نزند، تصریح کرد: وقتی ناموس، ‌اموال، ‌هویت و معادن و منابع‌شان را می‌برند می‌گویند چه‌کار دارید صاحبش می‌آید و درستش می‌کند. این مغایر با اسلام ناب محمدی(ص) است که هر روز در حال جوشش و فتح سنگرهای آمریکایی است. اسلام ناب نشأت گرفته از غدیر است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ائتلاف غرب و چند کشور عربی علیه داعش خاطرنشان کرد: این ائتلاف گرچه در پوشش جنگ با تروریست و مشخصا داعش عنوان می‌شود اما یک فریب است چراکه می‌خواهند جنایاتی که مورد اعتراض مردم خودشان قرار گرفته را نوعی پاسخ به اذهان عمومی دهند.

صدیقی ادامه داد: اینکه منابع سوریه را مورد هدف قرار می‌دهند و با هدف فلج کردن نیروهای سوری آن منطقه را ممنوع برای پرواز می‌کنند یا آنکه در عراق ارتش عراق را می‌زنند بیان کنند همین است که آنها هدف دیگری دارند به ویژه آنکه وقتی به عراق رفته بودم چندی از مسئولان عراقی در گفت‌وگو با بنده اعلام داشتند حرکت و شتاب ما علیه نیروهای داعش با آمدن نیروهای آمریکایی کندتر شده و رفتار آنها حالت بازدارندگی برای ما دارد.

وی با اشاره به حملات اخیر داعش به شهر جدیدی از کردهای سوری(کوبانی) ابراز داشت: هر روز دست به قتل عام می زنند و این قتل عام را اعلام می‌کنند تا اولا رعب و وحشت ایجاد کرده و دوم اسلام را یک دین خشونت‌طلب در جهان معرفی کنند و این نشان می‌دهد که آنان خوی آمریکایی انگلیسی دارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر آیه شریفه‌ای از قرآن مبنی بر آنکه خداوند غافل از فطرت و ذات انسان‌ها نیست، عنوان کرد: اسلام ناب در حال گسترش است و با اعتقاد بر این ما از چنین ائتلافی تبری جسته و این حرکت را نه در جهت تضعیف داعش که در جهت تضعیف عراق و سوریه می‌دانیم.

صدیقی خطاب به سران کشورهای اسلامی تاکید کرد: توقع ما از بلاد اسلامی در خصوص تحولات منطقه ویژه است باید بدانند این آتشی که اکنون برپا شده همه را نابود می‌کند چرا حقوقدانان و ارباب رسانه و مسئولان بلاد اسلامی علیه آن قیام نمی‌کنند. امید بر آن داریم که به همین زودی آمریکا و شاخ‌هایش شکسته شود.

وی در ادامه به جلسه مشترک دولت و مجلس نیز در راستای توصیه رهبری مبنی بر تفاهم و همفکری برای حل مشکلات اشاره کرد و یادآور شد: ما منتظر خروجی نشست‌ها، ‌همچنین مطالبات مردم و وعده‌های دولت به مردم هستیم. اشتغال جوانان و مشکلات معیشتی باید هرچه زودتر ریشه‌کن شود کما اینکه مشکلاتی که جنبه جزایی نیز پیدا می‌کند بیشتر منشا بیکاری و فقر دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان دولت تاکید کرد: از حاشیه‌ها به متن آیید و به داد مردم برسید مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم را زیر نظر قرار داده و با کنار زدن بروکراسی‌ها سعی کنید مشکلات مردم را حل نمایید چرا که آنچه شما را در دل‌ها جا می‌دهد مسائل سیاسی نیست بلکه خدمتگزاری است.

صدیقی همچنین با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: ارتش، ‌ سپاه و نیروهای مسلح جنگ‌های عملی مقطعی و البته آمادگی همیشگی دارند. در این میان آنکه همیشه در صحنه است و در برابر مفاسد هنجارشکنی‌ها و بی‌بند و باری‌ها می‌جنگد نیروی انتظامی است که این تلاش‌ها و همچنین بیانات اخیر فرمانده نیروی انتظامی قابل تقدیر و تجلیل است.

وی در پایان با اشاره به مسئله آب ومشکل کم‌آبی در کشور اظهار داشت: الان ۹۰ درصد منابع آبی صرف مصارف کشاورزی می‌شود که اگر تدبیری برای کاهش ۱۰ درصدی این الگوی مصرف‌ها صورت بگیرد قابل تقدیر بوده و در کنار آن صرفه‌جویی نیز نقش مهمی خواهد داشت.

افسردگی پوشش جهان خشونت خطبه های نماز جمعه دولت سوریه عراق قرآن مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر