کد خبر: 210915 A

سرلشکر صفوی در بازدید از منطقه یکم دریایی ارتش: / تکرار /

با توجه به تهدیدات احتمالی آینده که ماهیت دریاپایه و هواپایه خواهند داشت، می بایست هم راهبرد دریایی و هم راهبرد پدافند هوایی دفاع از کشور را تدوین کنیم که بخش نظامی این کار بر عهده نیروهای مسلح و بخش غیرنظامی آن به‌عهده دولت است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه مبدأ تهدیدات احتمالی دریایی علیه ایران، از مدیترانه، دریای سرخ، اقیانوس هند تا دریای عمان و خلیج فارس خواهد بود، گفت: نیروهای مسلح باید ماجراجویی دشمن را در مبدأ هدف قرار دهند.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به‌همراه دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه جنگ ارتش از منطقه یکم دریایی، کارخانجات نیروی دریایی ارتش و ناوشکن جماران بازدید کرد.

سرلشکر صفوی در جریان این بازدید طی سخنانی، با اشاره به تهدیدات احتمالی آینده گفت: مبداء تهدیدات احتمالی دریایی علیه ایران، احتمالا از دریای مدیترانه، دریای سرخ، اقیانوس هند تا دریای عمان و خلیج فارس خواهد بود و نیروهای مسلح ایران باید تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند.

سرلشکر صفوی اظهار کرد: اگرچه دشمنان فرامنطقه‌ای پس از شکست در عراق و افغانستان و غزه می‌دانند جمهوری اسلامی ایران قوی‌تر از گذشته شده است و آنها ضعیف‌تر شده‌اند.

وی با اشاره به ضرورت تدوین راهبرد دریایی در بخش های مختلف گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل در دریای عمان و خلیج فارس و دریای خزر، ضرورت دارد که راهبرد دریایی را در بخش نظامی و غیر نظامی تدوین کند.

وی گفت: با توجه به تهدیدات احتمالی آینده که ماهیت دریاپایه و هواپایه خواهند داشت، می بایست هم راهبرد دریایی و هم راهبرد پدافند هوایی دفاع از کشور را تدوین کنیم که بخش نظامی این کار بر عهده نیروهای مسلح و بخش غیرنظامی آن به‌عهده دولت است.

صفوی در تشریح اهمیت ژئوپلیتیک خلیج فارس گفت: موقعیت ژئو استراتژیک و ژئوپلیتیک، منابع عظیم نفت و گاز، نقش فرهنگی و ایدئولوژیک و بازار مصرف کالا و تسلیحات نظامی، از مهمترین عوامل اهمیت آفرین این منطقه است.

وی افزود: هر قدرت نظامی بحری که در اقیانوس هند و اطراف آن بخواهد عملیات نظامی وسیع زمینی، هوایی و یا دریایی انجام دهد، باید منطقه خلیج فارس، دریای عمان و دریای عرب را مورد توجه در استراتژی نظامی خود قرار دهد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بازدید از ناوشکن جماران با تقدیر از کارشناسان و متخصصان نیروی دریایی ارتش که با همت و نبوغ توانستند طی مدت کوتاهی تدبیر فرماندهی معظم کل قوا را عملیاتی کنند، گفت: ملت هوشمند ایران به فرزندان دلاور ارتشی و سپاهی خود که در دریای خروشان عمان و خلیج فارس از حیثیت و اقتدار و منافع ملی حفاظت و پاسداری می کنند، مباهات می کند.

افغانستان ایران جمهوری اسلامی ایران جنگ خلیج فارس دریای خزر دولت عمان نفت و گاز نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر