کد خبر: 179514 A

دریادار سیاری در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

نیروی دریایی نیاز به امکانات و تجهیزات جدید سطحی و زیرسطحی و امکانات آموزشی جهت آموزش افسران برای اقیانوس پیمایی دارد که بتواند فعالیت های گسترده خود را پیش ببرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ما برای حضور گسترده در دریاهای آزاد، نیازمند ناوشکن و رزم ناوهای سنگین‌تری هستیم، گفت: امکانات ساخت چنین ناوهایی در داخل کشور وجود دارد اما نیاز به حمایت دولت است.

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور در نشستی با هیئت رئیسه نیروی دریایی ارتش راه های همکاری دولت با نیروی دریایی را بررسی کرد.

در این نشست ابتدا امیر دریادار دوم علی غلام‌زاده رییس سازمان جهاد و خودکفایی نیروی دریایی ارتش با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری به ایجاد سازمان های تحقیقات در نیروهای مسلح، گفت: با توجه به کمک بخش های دولتی و خصوصی و با تکیه به دانشگاه های علمی کشور بیش از ۵۰۰ پروژه علمی تعریف کردیم که باعثشد زیر ساخت های بسیاری در بخش دریایی ایجاد شود.

وی افزود: در طول این مدت ما توانستیم تامین امنیت خطوط مواصلاتی و اقتصادی را از زمان جنگ تا به امروز برقرار کنیم.

دریادار غلامزاده ادامه داد: ما باید پا به پای تکنولوژی های دریایی جهان پیش بریم و این نیاز به حمایت دولت است.

وی با بیان اینکه ساخت و طراحی انواع شناورها به دست متخصصان داخلی صورت می گیرد، اذعان داشت: نیروی دریایی سعی کرده است علم و دانش موجود در دانشگاه ها را به تولیدات مدنظر خود و تولیدات تجاری تبدیل کند و اما نیاز به ایجاد تعرفه‌ای جهت حمایت از مخترعان داخلی است.

در ادامه سورنا ستاری با بیان اینکه بحثاصلی تجاری سازی است، اظهارداشت: پژوهش باید به تجاری سازی برسد در غیر این صورت در نطفه خفه خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: در نیروی دریایی فعالیت های خوبی صورت گرفته است و می تواند در توسعه شرکت های دانش بنیان همکاریهای قابل اتکایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت با دادن تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و بخش های خصوصی آنها را حمایت می کند.

دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز با اشاره به اینکه این نیرو تفاوت عمده ای با سایر ارگانها دارد، گفت: نیروی دریایی برای آبادسازی ملی و ایجاد کار و استقرار جمعیت در سواحل مکران و همچنین حضور و تامین امنیت اقتصادی و تجاری در دریاهای آزاد، نیاز به تجهیزات زیادی دارد و باید حمایت شود.

وی افزود: نیروی دریایی نیاز به امکانات و تجهیزات جدید سطحی و زیرسطحی و امکانات آموزشی جهت آموزش افسران برای اقیانوس پیمایی دارد که بتواند فعالیت های گسترده خود را پیش ببرد.

سیاری اظهار داشت: ما هر چه بخواهیم در دریاهای آزاد جلوتر برویم باید ناوشکن و رزم ناوهای سنگین تری داشته باشیم و ما امکانات ساخت چنین ناوهایی را در داخل کشور داریم ولی نیاز به حمایت دولت است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان با بیان اینکه اگر در عرصه دریایی غفلت کنیم از قافله عقب خواهیم ماند، گفت: کشورهایی خودنمایی می کنند که در آبهای آزاد خود را ثابت کنند و انشاالله با حمایت دولت ما نیز بتوانیم حضور خود را در آبهای آزاد گسترش دهیم.

اقیانوس بخش دریایی جنگ دریادار حبیب الله سیاری دولت فناوری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مقام معظم رهبری نیروهای مسلح هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر