کد خبر: 173014 A

گیتی‌پورفاضل به ایلنا خبرداد:

قاعده کار براین است که وقتی اعتراضی رد می‌شود باید ناگزیر برای وی قرار وثیقه صادر شود.

وکیل سراج‌الدین میردامادی از عدم موافقت قاضی با اعتراض موکلش به صدور قرار بازداشت موقت و ارجاع پرونده وی به شعبه دوم دادسرا خبر داد.

گیتی‌پورفاضل در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اعتراض سراج‌الدین میردامادی نسبت به قرار بازداشت موقت خود گفت: این اعتراض در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب بررسی شده و با ابلاغ نظر قاضی، پرونده به شعبه دو بازپرسی ارجاع شده است.

وکیل میردامادی با بیان اینکه در شعبه دوم بازپرسی در خصوص چگونگی صدور قرار وثیقه برای موکلش تصمیم‌گیری شود، ابراز کرد: روز گذشته با حضور در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با قاضی پرونده دیدار کردم و گفت که اعتراض میردامادی را رد و آن را به دادسرای شعبه دو منتقل کرده است.

وی افزود: قاعده کار براین است که وقتی اعتراضی رد می‌شود باید ناگزیر برای وی قرار وثیقه صادر شود.

پورفاضل در تشریح اتهام موکلش گفت: درابتدا میردامادی به اتهام تبلیغ علیه نظام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حاضر و به اتهام وی رسیدگی شد اما در جریان جلسه اول، قاضی صلواتی اعلام کرد که به دلیل وجود نقص در پرونده، پرونده باید به دادسرای اوین ارجاع شود. در این دادسرا نیز آنان تشخیص دادند که علاوه بر تبلیغ علیه نظام تبانی نیز بوده است. البته نمی دانم طبق چه مصوباتی این اتهامات مطرح شده است چراکه بنده تاکنون پرونده را مطالعه نکرده ام.

انقلاب دادسرا اعتراض ایلنا بازداشت موقت پرونده شعبه میردامادی پورفاضل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر