کد خبر: 172996 A

کامیار خبرداد:

دکتر نجفی توانا رییس کانون وکلای دادگستری مرکز طی سخنان کوتاهی وظیفه وکلا را پاسداری از قانون و عدالت دانست و از این جهت این وظیفه را تحقق افکار عدالت‌جویانه امام راحل تعبیر کرد.

عضو هیات مدیره کانون وکلا از حضور جمعی از وکلا در حسینیه جماران و تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل(ره) خبرداد.

محمدرضا کامیار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب افزود: پیش از ظهر امروز جمعی از وکلای دادگستری با حضور در حسینیه جماران ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل با حجت‌الاسلام سید حسن خمینی نیز دیدار کردند.

این عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری ادامه داد: نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی طی سخنانی از فعالیت‌های کانون وکلا در جهت قانونمندی و توسعه آگاهی‌های حقوقی مردم قدردانی کرد و در اظهارات بر استقلال وکالت تاکید کرده و گفتند که هرچه فاصله قاضی با دو ضلع دیگر عدالت یعنی شاکی و مردم که وکلا در حقیقت نمایندگان آنها هستند بیشتر باشد‏ به قضای اسلامی نزدیک تر خواهد بود.

کامیار با اشاره به اینکه این دیدار در بیت امام راحل برگزار شد، یادآور شد: دکتر نجفی توانا رییس کانون وکلای دادگستری مرکز طی سخنان کوتاهی وظیفه وکلا را پاسداری از قانون و عدالت دانست و از این جهت این وظیفه را تحقق افکار عدالت‌جویانه امام راحل تعبیر کرد.

وی در مورد سایر مباحثمطرح شده در این نشست نیز گفت: در این دیدار گزارش مختصری از فعالیت رایگان وکلا در قالب وکالت افراد بی‌بضاعت و ناتوان و مشاوره حقوقی مجانی به محضر ایشان ارائه و اعلام شد که در سال گذشته کانون وکلا ۲ هزار وکیل مجانی در اختیار کسانی که حقشان ضایع شده لکن توان مالی نداشتند، قرار داده شده است و همچنین ۶۰ هزار ساعت مشاور حقوقی رایگان ارائه شده است.

آرمان های امام راحل استقلال امام راحل انقلاب اسلامی سید حسن خمینی قانون جمعی دادگستری عدالت وکلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر