کد خبر: 165067 A

سردار شریف:

معنویت اکسیر معجزه‌گر سپاه است و اگر از این نهاد گرفته شود سپاه نیز تفاوت چندانی با ارتش‌های کلاسیک مرسوم دنیا نخواهد داشت.

مسوول روابط عمومی کل سپاه گفت: حملاتی که گاه از سر دلسوزی با برچسب سهم خواهی و منفعت طلبی علیه سپاه دنبال می‌شود در صدد تبدیل سپاه به یک نیروی مسلح غیر انقلابی و عادی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه به مناسبت هفته عقیدتی - سیاسی سپاه، در جمع مسئولین روابط عمومی در نیروها و رده‌های مستقر در تهران با برشماری عرصه‌های رویارویی سپاه با تهدیدات و توطئه‌های رنگارنگ دشمنان علیه انقلاب اسلامی و سپاه، اظهار داشت: حافظه‌ تاریخی ملت ایران و آرشیو رسانه‌ها و محافل سیاسی - امنیتی قدرتهای استکباری به ویژه آمریکا و هم پیمانان غربی آن و همچنین رژیم جعلی صهیونیستی نشان می‌دهد که نهاد مقدس و نیروی رزمنده، مجاهد و مردم محور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اصلی ترین عامل شکست سناریوها و نقشه‌های ضد انقلاب داخلی و خارجی علیه ملت ایران است.

وی افزود: انقلاب نوپای اسلامی از همان روزهای آغازین پیروزی در بهمن ماه ۱۳۵۷ با بحران‌ها، فتنه‌ها و توطئه‌های مختلف و زنجیروار مواجه شد که به گواهی بسیاری از اندیشمندان و کارشناسان هر یک از آنها به تنهایی برای براندازی یک نظام مقتدر و منسجم کفایت می‌کرد، اما ملت ایران به برکت امدادهای خداوندی و نعمت ولایت فقیه و رهبری شجاع، هوشمند، بادرایت و آینده‌نگر به سلامت از آن عبور کرد، به گونه‌ای که هم اینک خود را الگوی جهانیان و ایفاگری نقش در عرصه تحولات منطقه‌ای و جهانی معرفی کرده است.

شریف، ایمان، عمل صالح، معنویت، تقوا، درک و عمل انقلابی، بصیرت ولایتمداری و مردم داری را از مهم ترین شاخصه‌های انکارناپذیر سپاه توصیف و تاکید کرد: آنچه باعثتوسعه شعاع نفوذ سپاه در میدان تاثیرگذاری شده است و برخلاف ارتش‌های رایج و متعارف دنیا آن را به یک نیروی منحصر به فرد تبدیل کرده است برخورداری آن از عنصر معنویت است، در واقع معنویت سلاح راهبردی و ویژگی انحصاری سپاه به شمار می‌رود.

مسئول روابط عمومی سپاه گفت: معنویت اکسیر معجزه‌گر سپاه است و اگر از این نهاد گرفته شود سپاه نیز تفاوت چندانی با ارتش‌های کلاسیک مرسوم دنیا نخواهد داشت.

شریف با بیان اینکه معنویت شاکله اصلی سپاه و اقتدار این نهاد برگرفته از آموزه‌های دینی و اسلامی است، خاطرنشان کرد: سپاه با روحیه جهادی و انگیزه الهی در میدان دفاع از انقلاب پای گذارد و با بسیج نیروی مردمی از همان ابتدای شکل‌گیری نظام در برابر هجمه‌های متعدد جبهه وسیع و متحد دشمن، از ابر قدرت‌های شرق و غرب گرفته تا پیاده نظام های وابسته و مزدور داخلی تا به امروز ایستاد و پیروزی‌های غرور انگیزی را برای کشور رقم زد.

وی افزود: ۸ سال دفاع مقدس، فتنه ۸۸، آشوب‌های تجزیه‌طلبانه روزهای اولیه پیروزی انقلاب، تحرکات تروریستی و ضد امنیتی در مرزها و عمق کشور از جمله عرصه‌های خود نمایی صادقانه سپاه است که همه آنها در سایه معنویت، مقاومت و روحیه توکل، ایثار، فداکاری و شهادت‌طلبی حاصل شده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با تبیین چرایی عملیات روانی و هجمه‌های رسانه‌ای نظام سلطه و استکبار و امپراتوری رسانه‌ای غربی - صهیونیستی به این نهاد سرافراز و مردمی، تاکید کرد: اینکه شبکه‌های رسانه‌ای دشمن سپاه را هدف قرار می‌دهند حکایت از آن دارد که به خوبی دریافته‌اند که سپاه یک نیروی بسیار موثر در معادلات منطقه‌ای و حتی جهانی است امروز نام سپاه در فضای منطقه طنین انداز شده است و ضریب تاثیرگذاری و نفوذ بی انتهای آن سران کفر والحاد و نهادها و سازمان‌های وابسته به بلوک سلطه تا مجلس سنا، کنگره، سازمان سیاه و اندیشکده‌های بزرگ که مسئولیت سیاست‌گذاری حاکمان کاخ سفید را عهده ‌دارند در یک صف واحد و هدف مشترک به مصاف سپاه آمده و علیه آن موضع گیری می‌کنند تا بلکه بتوانند با تضعیف و کاهش منزلت و جایگاه در افکار عمومی قدری بتوانند منافع منطقه‌ای خود را تضمین کنند.

وی سپاه را بزرگتر از آنچه تاکنون شناخته شده است توصیف و خاطرنشان کرد: تلاش رسانه‌های غربی و شبکه‌های فارسی زبان ماهواره ای و سایت های گوناگون خبری و تحلیلی برای تخریب سپاه، نشان دهنده این حقیقت است که سپاه منافع بسیاری از زور گویان تاریخ معاصر را در این منطقه از جهان به اسارت گرفته و با به خطر انداختن آن قدرت‌های بزرگ جهانی را با چالش هایی روبرو ساخته و به واسطه نفوذ مردمی و عمق تاثیرگذاری در مخاطب، الگوی تغییر شده است.

شریف هضم حقایقی که به علت نقش آفرینی های سپاه در پس شکست قدرت‌های فرامنطقه‌ای در این منطقه حساس و راهبردی رقم خورده است را برای آنها دردناک و بسیار سخت تلقی و تصریح کرد: قدرت سپاه تمامی بازیگران پشت صحنه نظام تبلیغاتی حاکم بر جهان را که همان سردمداران سلطه و استکبار است را نگران و هراسناک ساخته است چرا که روح معنوی جاری در سپاه امروز در لایه های اجتماعی جامعه ایران و حتی در متن دیگر جوامع و ملت‌ها نیز جاری شده است و آنان آرمان، عمل و خواسته‌های خود را در مشی سپاه که برگرفته از گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت فقیه‌است، جستجو می‌کنند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به مزیت‌ها و امتیازات منحصر به فرد سپاه که منشاء تفاوت و تمایز آن با نیروهای مسلح متعارف در آنسوی مرزهای میهن اسلامی شده است، گفت: بزرگی هر نهادی به ابعاد سازمانی آن نیست بلکه به قدرت تاثیرگذاری آن است و سپاه این افتخار را دارد که در دوران عمر ۳۶ ساله خود با تمام سختی‌ها، با عزت در مقابل عملیات روانی و تهاجمات تبلیغاتی دشمن دوام آورده است و این نشان دهنده بزرگی چنین نهادی است.

وی تصریح کرد: توانمندی و فراگیری هر نهادی مبین و معرف آن است که اگر نهادی از هوشیاری و هوشمندی بالا برخوردار باشد این هوشمندی اجازه نخواهد داد که مهاجمان و راهزنان رسانه‌‌ای به او شبیخون زده و او را از پای در آورد و سپاه چنین بوده است و با پرهیز از غرور و غفلت و خود برتر بینی به قدرت درونی خود که همان ایمان، تقوا، و معنویت است اتکا کرده است.

شریف با تاکید بر اینکه شاکله معنوی سپاه نباید فراموش شود ضمن اشاره به برخی مسایل جاری در صحنه فرهنگی کشور، افزود: برغم آنکه این روزها برخی در تلاش هستند تا معنویت را هم به تأویل و تفسیر بکشانند و تعریف خود ساخته و خلاف حقیقت از معنویت را اراده و تعریف کنند باید گفت سپاه به اصل خود که همان معنویت است پای بند است چرا که همین پای بندی اصیل و غیر شعاری است که سپاه را همچنان استوار، پویا، زنده و پایدار و پیش رونده نگه داشته است.

وی تاکید کرد: معنویت سرمایه بزرگ سپاه است و این نهاد مقدس همواره اراده کرده است که در حفظ و بسط آن تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را بسیج کند.

شریف یاد آوری مجاهدان پیشتاز سپاه و شهیدان ارجمندی مانند شهید تهرانی مقدم را نیاز همیشگی پاسداران و بلکه جامعه دانست و افزود: هرگاه که یاد شهید تهرانی مقدم می افتیم که در کنار موشکی که خود ساخته بود دست به دعا بر می‌داشت و متواضعانه به درگاه خدا تضرع می‌کرد تا غرور ابزاری بشکند و قدرت معنوی اوج بگیرد، باید متمسک به چنین معنویتی شویم و بدانیم که اگر چنین شد همچنان پیروز تمامی میدان‌ها و آوردگاههای دفاع سلحشورانه و غیر محافظه‌کارانه از انقلاب خواهیم بود.

مسئول روابط عمومی کل سپاه خاطرنشان کرد: در عین حال باید همه ما بدانیم چنانچه از معنوی و روح توکل و توسل خالی شدیم باید هر روز به نگرانی‌های خود بیافزاییم.

شریف بزرگی و عظمت سپاه را مرهون مجاهدت و فداکاری‌های شهیدان و پاسداران عزیزی دانست که از ابتدا تا کنون برای دفاع از اسلام، انقلاب و منافع ملی کشور از همه چیز خود گذشتند، قلمداد و افزود: در عین حال ما همواره به همراهان اولیه و پاسداران قدیمی سپاه که هم اکنون در فضای دیگر در حال پی‌گیری آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند این اطمینان را داده‌ایم که سپاه همان سپاه بوده و با همان انگیزه و دغدغه در صراط امام و رهبری و تداوم راه نورانی شهدا حرکت می‌کند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با تاکید بر اینکه تلاش دشمن برای ایجاد گسست و شکاف بین نسل امروز سپاه با نسل اول آن راه به جایی نخواهد برد، گفت: دوستان و همکاران گذشته ما در سپاه نشان داده‌اند که هیچگاه تحت تاثیر عملیات روانی دشمن - مبنی بر اینکه سپاه نسبت به گذشته خود راه متفاوتی را در پیش گرفته است – قرار نگرفته و مانند همیشه با تفکر و هوشمندی اهداف شوم معاندین انقلاب، امام و رهبری را خنثی کرده‌اند.

شریف در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون تلاش برخی در متهم ساختن سپاه به تلاش برای ایجاد امپراتوری رسانه‌ای در کشور، بیان داشت: هر چند امروز رسانه ابزار مناسبی است که در صورت استفاده صحیح از آن می‌توان با افکار عمومی و مخاطبین ارتباط صادقانه و شرافت مندانه‌ای برای عرضه و انتقال پیام و رهنمودها و منویات فردی، اجتماعی، سازمانی، ملی و فراملی برقرار کرد و علی القاعده سپاه به اقتضای جایگاه و نقش مهم و فراگیر خود بایستی از آن بهره‌گیری کند؛ اما هیچگاه به شبکه سازی رسانه‌ای و انحصاری نیاندیشده است.

شریف افزود: امروز برای نهادینه سازی گفتمان انقلاب اسلامی و انتقال آرمان‌های ملت ایران به جهانیان استفاده از رسانه‌ای نوشتاری، شنیداری، دیداری و مجازی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و اساساً برای مقابله با امپراتوری رسانه‌ای غربی - صهیونیستی بایستی از همین ابزار نافذ و تاثیرگذار بهره‌برداری کرد و سپاه نیز به عنوان مجموعه‌ای از نظام نباید از این فرصت غفلت کند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه تصریح کرد: آنچه باعثارتقای قدرت تاثیرگذاری سپاه در جامعه ایران و نیز در جوامع دیگر اسلامی و حتی غیر اسلامی شده است معنویت و روح اخلاص و ایثارگری جاری در این نهاد است لذا ما هرگز در پی آن نیستیم که با رسانه‌سازی و آنچه که دشمنان ما برای مقابله با انقلاب و ملت ایران به آن متوسل شده‌اند، بخواهیم اهداف خود را دنبال کنیم.

شریف با تاکید بر اینکه شبکه سازی های رسانه‌ای نسبت داده شده به سپاه واقعیت نداشته و این نهاد منزلت خود را از طریق رسانه به دست نیاورده است که با رسانه سازی در پی ارتقای آن باشد، سپاه را نهادی جوشیده از متن مردم و بطن انقلاب معرفی و یاد آور شد: مردم بزرگ‌ترین، نافذترین و تاثیرگذارترین رسانه سپاه و معرف مردمی‌ترین نهاد مولود انقلاب هستند، آنها سپاه را به معنویت و صداقت و روحیه از خود گذشتگی و خدمتگذاری می‌شناسند.

وی افزود: مردم هنگامی که حضور سپاه را در کنار و همراه با خود در حوادثو بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و نیز ساخت پل، تونل، سد، راه، جاده، گاز رسانی، برق رسانی، احداثمسجد و مدرسه و مرکز رفاهی و درمانی حس می‌کنند، این برای سپاه مایه افتخار و تاثیرگذارترین رسانه به شمار می‌رود و انشاالله این روند را برای انجام تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انقلابی خود ادامه خواهیم ‌داد.

شریف در پایان متهم سازی برای محدود کردن نقش های قانونی و انقلابی سپاه را پروژه‌ای شکست خورده و نخ نما شده دانست و تصریح کرد: حملاتی که گاه از سر دلسوزی با برچسب سهم خواهی و منفعت طلبی علیه سپاه دنبال می‌شود در صدد تبدیل سپاه به یک نیروی مسلح غیر انقلابی و عادی است که این با ماهیت و رسالت قانونی و انقلابی سپاه کاملاً در تضاد بوده و حتی این نیروی سرنوشت‌ساز را از صحنه توجه به الزامات و ضرورت‌های دفاع غیر محافظه کارانه از انقلاب و کیان نظام و منافع ملی دور می‌سازد.

آرمان های انقلاب اسلامی آموزه های دینی امام و رهبری جاده رسانه های غربی زلزله سال دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیل مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر