کد خبر: 164961 A

صفار هرندی:

استاد شهید مرتضی مطهری وقتی دید که اندیشه‌های ناپاک بر جوانان غلبه کرده است و به جای آنکه از اندیشه‌های ناب دینی دفاع کنند به دنبال اسلام مارکسیستی می‌روند، با این آلودگی فکری به مبارزه برخاست و عاقبت در این راه جانش را هم فدا کرد.

مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه در مراسم بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه اظهار کرد: جنگ استاد شهید مطهری، مبارزه با التقاط بود.

به گزارش ایلنا، صفار هرندی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در سالن همایش حسینیه حضرت فاطمةالزهرا(س) سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ برگزار شد، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته معلم به دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت، افزود: جنگ شهید مطهری با التقاط بود و امروزه نیز این جنگ ادامه دارد و ما نیز با التقاط درگیریم.

وی ادامه داد: در آن زمان کسانی که برای افزودن بر دین از جانب خودشان یا از ناحیه مکاتب موازی که در کنار اسلام مطرح بود تلاش می‌کردند که به زعم خودشان کمبودهای اسلام را از این طریق جبران کنند و برداشتشان این بود که اسلام به تنهایی کفایت برای هدایت اندیشه‌ها و افکار و اراده جوامع را ندارد و باید چیزهایی بر آن افزود؛ البته افزودنی‌های غیرمجاز.

صفار هرندی خاطرنشان کرد: استاد شهید مرتضی مطهری وقتی دید که اندیشه‌های ناپاک بر جوانان غلبه کرده است و به جای آنکه از اندیشه‌های ناب دینی دفاع کنند به دنبال اسلام مارکسیستی می‌روند، با این آلودگی فکری به مبارزه برخاست و عاقبت در این راه جانش را هم فدا کرد.

وی با اشاره به اینکه " در زمان شهید مطهری دور دور جریان سوسیالیستی مارکسیستی بود "، افزود: آنها می‌گفتند اسلام را باید با افکار مارکسیستی قاطی کرد و آمیزه‌ای از اسلام و مارکسیسم بوجود آورد ولی بعد از انقلاب این جریان افول کرد و به تعبیر حضرت امام(ره) مارکسیسم به موزه‌های تاریخ پیوست و از آن به بعد اندیشه‌ای که در پی ‌احیای باطل بود، اسلام را با آمیزه‌ای از مدیریت علمی مطرح کرد و اکنون نیز دین حداقلی را مطرح می‌کنند و معتقدند دین حداقلی یعنی اینکه دین را از حکم کردن در باب مسائل روز و مسائل زندگی دور کنیم.

استاد شهید مرتضی مطهری انقلاب تعلیم و تربیت جنگ حضرت محمد دین سالن همایش مرتضی مطهری معلم اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر