کد خبر: 157744 A

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

جغرافیای ایران در طول تاریخ زیستگاه مسالمت آمیز همه ایرانیان بوده و خواهد بود و کسی حق ندارد به بهانه‌­های دینی، قومی و مذهبی، امنیت اجتماعی دیگران را مخدوش کند.

در ادامه دیدارهای نوروزی مسؤولین کشوری و لشکری، پیش از ظهر امروز وزیر ورزش و جوانان، گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس و معاونان کتابخانه ملی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر تهران، رئیس و معاونین مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، جمعی از روحانیون و مسؤولین و روسای نهادها و سازمان­‌های مختلف از بخش­های دولتی، تعاونی و خصوصی، با آیت­ الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدارهای جداگانه، با تبریک سال نو و آزادی مرزبانان ایرانی، بر لزوم تقویت وحدت همه اقوام و پیروان ادیان و مذاهب در ایران اسلامی تأکید کرد و گفت: جغرافیای ایران در طول تاریخ زیستگاه مسالمت آمیز همه ایرانیان بوده و خواهد بود و کسی حق ندارد به بهانه‌­های دینی، قومی و مذهبی، امنیت اجتماعی دیگران را مخدوش نماید.

آیت­الله هاشمی رفسنجانی درباره نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، فرهنگ را عصاره ملت­‌ها و فهم معارف دین اسلام دانست و با برشمردن مواردی از بایدها و نبایدهای اخلاقی، گفت: فرهنگ که ریشه در اخلاقیات اسلامی و انسانی دارد، با ظاهرسازی، شعار و حتی زور نهادینه نمی­‌شود، بلکه خاستگاه آن باور و عقاید مردم است که اگر به آن برسند، برای ماندگاری آن تلاش می­‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز نارضایتی از نگاه باندی و جناحی بعضی از گروه­‌ها به منافع ملی، گفت: همه دم از دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و ایران می­‌زنند، امّا در مسایل جزئی چنان بر طبل اختلاف با دیگران می­‌کوبند که گویی هیچ وجه مشترکی با هم ندارند.

وی افزود: هر جناحی که فکر می­‌کند می­‌تواند با افکار انحصاری کشور را اداره کند، اشتباه می­‌کند.

آیت­ الله هاشمی رفسنجانی، جمهوری اسلامی را تجربه خوبی برای مکتب اسلام و مذهب تشیّع در معرفی کارآمدی دین در اداره جامعه دانست و گفت: در چنین نظامی مردم نباید احساس کنند در زندگی شخصی آنها تجسس می­‌شود و یا شیشه خرده در نان آنان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قانون اساسی را میثاق ملی همه ایرانیان خواند و گفت: بندبند اصول قانون اساسی بر کرامت انسانها، آزادی مردم و حقوق شهروندی تأکید دارد و هر کس که مسؤول می­‌شود، باید تلاش نماید تا ایران به عظمتی که استحقاق مردم آن است، برسد.

آیت ­الله هاشمی رفسنجانی همدلی و وحدت را رمز پیروزی مردم مبارز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و گفت: الان هم تداوم انقلاب و حفظ دستاوردهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن در سایه وحدت همه اقشار مردم است.

در آغاز هر یک از دیدارها، مسؤولین با تبریک سال نو، به تشریح برنامه­‌ها و فعالیت­‌های سازمان‌­ها و نهادهای متبوع خویش پرداختند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر