کد خبر: 157742 A

آیت الله هاشمی رفسنجانی:

در تاریخ اسلام مقاطع فراوانی داریم که کینه ­جویان با ادعای دفاع از دین اسلام، هم زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم می­‌کنند و هم مسلمانان را به جان هم می‌­اندازند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: چرا باید امت و ملتی که دین، کتاب و کشور مشترک دارند، بگذارند عده­‌ای تندرو برداشت­‌های غلط خود از دین و مذهب را به اسم اسلام معرفی و بر اساس آن اقدامات خصمانه کنند؟

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار محسن رضایی، معاونان، روسا و دبیران کمیسیون­‌ها و جمعی از کارکنان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب اسلامی را حجت خدا در زمان ما دانست و گفت: در این انقلاب، اختلافات باندی آن­قدر ارزش ندارد که وحدت ملی را مخدوش نماییم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان تفاوت­های انتقادات مصلحانه و اختلافات سلیقه‌­ای با تنازعات کینه­ جویانه، گفت: در تاریخ اسلام مقاطع فراوانی داریم که کینه ­جویان با ادعای دفاع از دین اسلام، هم زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم می­کنند و هم مسلمانان را به جان هم می­اندازند.

وی با یادآوری جایگاه علمی و فقاهتی آیت ­الله العظمی بروجردی در حوزه علمیه قم، گفت: آن علامه دهر که استاد مراجع فعلی و سابق ما بودند، در کلاس­های درس همگان را از دامن زدن به اختلافات مذهبی پرهیز می­دادند.

آیت­الله هاشمی رفسنجانی افزود: آیت ­الله بروجردی خلافت و حجیت ائمه معصوم را دو مسئله شیعیان با اهل سنت می­دانست و برای خلافت تأکید می­کرد که دامن زدن به یک مسئله تاریخی چه دردی را دوا می­کند و برای حجیت ائمه(ع) نیز دارالتقریب را تأسیس کرده بودند که کارهای ایشان و شیخ شلتوت باید سرمشق علمای شیعه و سنی در همه زمان­­ها باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک آزادی سربازان مرزبان ایرانی به تشریح چرایی و چگونگی ربوده شدن آنها و دل­نگرانی­های همه ایرانیان در ایام نوروز پرداخت و گفت: چرا باید امت و ملتی که دین، کتاب و کشور مشترک دارند، بگذارند عده­‌ای تندرو برداشت­‌های غلط خود از دین و مذهب را به اسم اسلام معرفی و بر اساس آن اقدامات خصمانه کنند؟

آیت ­الله هاشمی رفسنجانی با ستایش از نقش علمای اهل سنت، در این ماجرا، گفت: این تلاش­‌ها در راستای عمل به بیانات قرآن کریم است که مسلمانان را دعوت به وحدت می­‌نماید.

وی با بیان مستنداتی از حضور جوانان اهل سنت در ۸ سال دفاع مقدس و تقدیم شهدای گرانقدر به انقلاب اسلامی گفت: همدلی و همکاری اهل سنت و شیعیان ایران می­‌توانست الگویی برای همه جوامع مسلمان باشد که بعضی از تندروهای دو طرف خواسته یا ناخواسته دارند آب را به نفع دشمنان اسلام گل ­آلود می‌­­کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که «غرب و شرق دنیای استکباری هیچ ­وقت راضی به وحدت کشورهای اسلامی نیست» به امکانات بالقوه و بالفعل ویژگی­‌های جغرافیایی، منابع سرشار و جمعیت ۷/۱ میلیاردی مسلمانان در دنیا اشاره کرد و گفت: اگر مسلمانان با هم باشند، قوی­ترین مجموعه در سازمان­‌های بین­‌المللی خواهند بود.

در آغاز این دیدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی با تبریک سال نو، به بیان دیدگاه­های خویش درباره مسایل داخلی، منطقه­ ای و جهان اسلام پرداخت و سپس آقایان واعظی و سلیم آبادی گزارشی از فعالیت­ها و برنامه­های کمیسیون­ها و دبیرخانه مجمع تشخیص در سال جدید ارائه کردند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی:
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر