کد خبر: 157589 A

با صدور بیانیه‌ای؛

مسئولان دولت جمهوری اسلامی و سازمان صدا و سیما، به ویژه در ایام عزاداری‌ها به گونه ای عمل نکنند که بهانه‌ای برای تحریک به دست گروه‌های افراطی و تروریستی بیفتد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با تبریک آزادی مرزبانان جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که مسئولان دولت جمهوری اسلامی و سازمان صدا و سیما، به ویژه در ایام عزاداری‌ها به گونه ای عمل نکنند که بهانه‌ای برای تحریک به دست گروه‌های افراطی و تروریستی بیفتد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

باعنایت خداوند متعال مرزبانان غیور و فداکار جمهوری اسلامی که به مدت دوماه به اسارت گروه تروریستی جیش العدل درآمده بودند آزاد گشته و به آغوش‌خانواده‌های خود بازگشتند. این آزادی را به این فداکاران با استقامت و به خانوادهای محترم آنان و نیز به ملت ایران تبریک می‌گوییم. همچنین به خانواده سرباز شهید سرافراز جمشید دانایی‌فر که به دستان گروه افراطی به شهادت رسید تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می‌نماییم. در این باره نکاتی چند باید مورد توجه قرارگیرد.

۱ - بی‌شک اگر اهتمام مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران، مقامات امنیتی استان و سعی و تلاش عالمان اهل سنت درمنطقه به ویژه جناب مولوی عبدالحمید، امام جمعه محترم اهل سنت درسیستان و بلوچستان نمی‌بود، شاید آزادی این برادران میسر نمی‌گشت و یا باسرانجام ناخوشتری به پایان می‌رسید، لذا لازم می‌دانیم ازهمه آنان عمیقا تشکر نموده و از خداوند برای آنان طلب پاداش نماییم.

۲ - بر کسی پوشیده نیست که اسلام دین رحمت و وحدت است و خشونت، آدم‌ربایی و ترور از نگاه علمای فریقین و به فتوای همه آنان محکوم و حرام شمرده می‌شود و کسانی که به این اختلافات دامن می‌زنند و برای منافع و اعتقادات خود شیعه و سنی رادرمقابل هم قرارمی‌دهند، ازاسلام محمدی(ص) که به ما یادگار رسیده، به دورهستند. کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی متعلق به همه آحاداین ملت عزیز است و براساس قانون اساسی نظام تمام شهروندان این کشور از مشارکت سیاسی و حقوق برابر برخوردار می‌باشند.

۳ - امروزه دست‌هایی، یا از داخل و یا از آن سوی مرزها، در کار است تا آتش اختلافات قومی را در میان مسلمانان جهان و در کشورمان ایران شعله ور سازد و با کمال تاسف برخی از روی نادانی یا عناد و غرض ورزی‌های خاص در داخل و خارج به این اختلافات دامن می زنند تا زمینه تحریک رافراهم نموده و در نتیجه کشورهای اسلامی را ناآرام سازند و زمینه دخالت را برای گروههای افراطی و تندرو از قبیل تکفیریها با پشتیبانی قدرتهای بزرگ مهیا سازند. کشتارهای قومی و به شهادت رسیدن بسیاری از مسلمانان در سوریه، عراق و پاکستان، به دست‌ گروه‌های افراطی نشانه ای از این موضع گیری های مفرطانه می‌باشد. مسئولان محترم دولت جمهوری اسلامی و سازمان صدا و سیما، به ویژه درایام عزاداری‌ها، شایسته است به گونه‌ای عمل نمایند تا بهانه‌ای برای تحریک به دست این گروه‌های افراطی و تروریستی نیفتد. امیدواریم پس از این با تدبیر بهتر برای اداره امور مناطق مرزی شاهد چنین خساراتی نباشیم و به رفاه شهروندان مناطق محروم توجه بیشتری شود.

۴ - مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم بار دیگر خرسندی خود را از آزادی مرزبانان عزیز اظهار نموده و مراتب تسلیت را به خانواده شهید والامقام جمشید دانایی‌فر اعلام داشته و مجددا تشکر و قدردانی خود را از کسانی که در این راه تلاش کردند، از مقامات دولتی استان و عالمان اهل سنت ابلاغ می‌نماید و براساس آیات، روایات و سیره اصحاب و امامان(ع) هرگونه سخن و حرکتی که باعثتفرقه میان مسلمانان گردد و آتش جنگ و کینه را شعله ور نماید و فرصت را برای دشمنان فراهم سازد محکوم می‌نماید و آن را حرام مسلم می‌شمارد.

مرزبانان گروگان شده مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر