کد خبر: 145540 A

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

بحثهسته‌ای و اقتصاد مقاومتی مقابل یکدیگر نیستند بلکه مکمل هم هستند / اقتصاد قوی پشتوانه مذاکره کنندگان کشورمان است.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: ‌ انقلاب اسلامی اعتماد به نفس و خودباوری را به ملت ایران بازگرداند.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما افزود: تفاوت انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌ها نبود افراط و تفریط در آن بود.

وی گفت: آمریکا می‌خواهد برای اجرای توطئه‌هایش، ما، مانند القاعده و طالبان یا محافظه‌کار شویم و عقب نشینی کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: ‌ کسانی که در مقابل ما در این مذاکرات نشسته‌اند تجربه ۲۰۰ ساله دیپلماسی دنیا را به همراه دارند اما ما نیز تجربه سیاسی بسیاری داریم که می‌توانیم از آن‌ها در مذاکرات استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان این‌که «بحثهسته‌ای و اقتصاد مقاومتی مقابل یکدیگر نیستند بلکه مکمل هم هستند» افزود: اقتصاد قوی پشتوانه مذاکره کنندگان کشورمان است.

وی گفت: باید مذاکره کنیم؛ زیرا مذاکره رفع زیان می‌کند و مزاحمت‌ها را از بین می‌برد.

وی افزود: ‌دیپلماسی هموار کننده راه اقتصاد و اقتصاد هموار کننده مذاکرات است.

رضایی در عین حال گفت: نباید در مذاکرات ساده‌اندیش باشیم؛ زیرا هر ساده‌اندیشی ضربه سختی به ما می‌زند.

وی افزود: تبلیغات، آگاهی رساندن و تربیت جوانان با حضور نسل انقلاب در صحنه می‌تواند به نسل جوان خودباوری را القاء کند.

وی گفت: ‌ در دولت آقای احمدی‌نژاد نسل دوم مسئولیت‌ها را به عهده گرفت، اما در دولت آقای روحانی به نسل اول انقلاب بازگشتیم که این نشان می‌دهد کادرسازی و جوانان را برای آینده آماده نکردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که «اقتصاد ایران مانند پیام‌های سیاسی و فرهنگی آن به کشورهای دیگر صادر نشده است» توجه و سرمایه گذاری جدی مسئولان برای اقتصاد را خواستار شد.

وی گفت: ‌تحریم مشکل ما نیست بلکه خودمان مشکل خودمان هستیم.

وی افزود: سند چشم‌انداز توسعه کشور ده سال پیش ابلاغ شد و اگر دولت‌ها و مجلس‌ها از‌‌ همان زمان حرکت را آغاز می‌کردند کشور اینچنین تحت تاثیر تحریم‌ها که سه سال است تشدید شده قرار نمی‌گرفت.

رضایی گفت: ‌دولت باید از تجربیات دولت‌های گذشته استفاده کند و اشخاص بیرون دولت نیز باید به آن کمک کنند و همه هم دل باشند.

وی با اشاره به بیکاری جوانان افزود: ‌ در دهه‌های آینده جمعیت ایران پیر می‌شود و ما باید اکنون از ظرفیت جوان بودن جامعه و منابعی که در اختیار داریم بهره‌برداری کنیم که این نیاز به تلاش و برنامه‌ریزی دارد.

وی با انتقاد از برخی بی‌برنامگی‌ها در بخش اقتصادی مانند بورس گفت: باید انگیزه‌های انقلابی و جهادی را در اقتصاد به کار گیریم.

احمدی نژاد اقتصاد اقتصاد مقاومتی انقلاب انقلاب اسلامی بیکاری جامعه مجمع تشخیص مصلحت نظام مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مذاکرات هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر