کد خبر: 129139 A

کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با ایلنا:

دولت جدید در کنار بازکردن فضا برای فعالیت‌های احزاب، باید شرایط برای بازگشایی خانه احزاب و حضور تمامی گروه‌ها برای فعالیت در آن فراهم کند تا آنها بتوانند به درستی نمایندگی بخش‌های مختلف جامعه را داشته باشند.

دبیر‌کل جامعه اسلامی اصناف و بازار گفت: در دوره‌های قبل از دولت آقای احمدی‌نژاد، خانه احزاب فعالیت خوبی داشت و بحق نماینده تمامی احزاب قانونی در کشور بود اما در دوره ایشان فیتیله خانه احزاب را پائین کشیدند، چرا که آن‌ها اجازه نقد را نمی‌دادند و نمی‌خواستند صدای یک صدای مخالف را داشته باشند.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص توقعات احزاب از دولت یازدهم گفت: احزاب به عنوان نهادهایی واسطه میان مردم و حاکمیت، بخش‌هایی از جامعه را نمایندگی می‌کنند. فکر می‌کنم احزاب از دولت جدید می‌خواهند شرایط برای حضور و فعالیت احزاب فراهم بشود تا با انجام فعالیت شفاف و قانونی زمینه‌ساز مشارکت مردم در صحنه‌های سیاسی و توسعه سیاسی کشور شوند.
دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار بازگشایی خانه احزاب را از مطالبات احزاب اعلام کرد و اظهار داشت: در دوره‌های قبل از دولت آقای احمدی‌نژاد، خانه احزاب فعالیت خوبی داشت و بحق نماینده تمامی احزاب قانونی در کشور بود اما در دوره ایشان فتیله خانه احزاب را پائین کشیدند، چرا که آن‌ها اجازه نقد را نمی‌دادند و نمی‌خواستند صدای یک صدای مخالف را داشته باشند.
وی با اشاره به قطع یارانه احزاب در زمان دولت قبل افزود: متاسفانه مقدار ناچیزی که به عنوان یارانه احزاب به گروه‌های سیاسی داده می‌شد، در زمان دولت قبل به بهانه‌های واهی مختلف برداشته شد و جالب این بود که آقای احمدی‌نژاد همین اصل را مراعات نکرد و به گروه‌هایی که نزدیک به وی بودند و مداحی ایشان را می‌کردند کمک می‌کردند.
کریمی اصفهانی ادامه داد: البته پرداخت یارانه‌های احزاب نباید موجب ایجاد رانت سیاسی و وابسته شدن گروه‌ها به دولت شود و در این پرداخت یارانه نیز باید توجهی ویژه و به خصوص داشت.
دبیر‌کل جامعه اسلامی اصناف و بازار تصریح کرد: دولت جدید در کنار باز کردن فضا برای فعالیت‌های احزاب، باید شرایط برای بازگشایی خانه احزاب و حضور تمامی گروه‌ها برای فعالیت در آن فراهم کند تا آن‌ها بتوانند به درستی نمایندگی بخش‌های مختلف جامعه را داشته باشند.

احمدی نژاد جامعه جامعه اسلامی دولت گروه های سیاسی یارانه فعالیت احزاب فیتیله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر