کد خبر: 128528 A

عارف در جمع خبرنگاران: / تکرار /

شایعاتی که مبنی بر حضور من از یکی از شهرستان‌ها برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس بود، بیشتر شبیه به یک شوخی بود و من به آن خندیدم.

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه باید انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در حد انتخابات ریاست جمهوری باشد، گفت: ما باید با انجام برنامه ریزی‌های مشخص زمینه را برای برگزاری یک انتخابات پرشور فراهم بکنیم و من فکر می‌کنم همه گروه‌ها در این باره فعالیت‌های خویش را آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا عارف در حاشیه حضور در سفارت آفریقای جنوبی در جمع خبرنگاران در خصوص تصمیمش مبنی بر تشکیل حزب اظهار داشت: من ضرورت فعالیت سیاسی در قالب یک تشکیلات حزبی را احساس کرده‌ام که براساس آن مواضع را به شکلی شفاف اعلام کنیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: برهمین مبنا کارگروهی برای تشکیل این حزب سیاسی تشکیل شده است، اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و در صورت به نتیجه رسیدن اعلام خواهم کرد.

عارف با بیان اینکه فعالیت بنیاد امید ایران، بنیادی اجتماعی فرهنگی است، خاطرنشان کرد: این بنیاد به هیچ وجه قصد فعالیت سیاسی ندارد، بلکه می‌خواهد با انجام فعالیت‌های علمی، فرهنگی اجتماعی و با تشکیل شعبه‌های متعدد در استان‌ها به انجام کارهای راهبردی بپردازد.

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه فعالیت‌های خویش را برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز کرده است، تصریح کرد: شایعاتی که مبنی بر حضور من از یکی از شهرستان‌ها برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس بود، بیشتر شبیه به یک شوخی بود و من به آن خندیدم.

وی با بیان اینکه باید انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در حد انتخابات ریاست جمهوری باشد، گفت: ما باید با انجام برنامه ریزی‌های مشخص زمینه را برای برگزاری یک انتخابات پرشور فراهم بکنیم و من فکر می‌کنم همه گروه‌ها در این باره فعالیت‌های خویش را آغاز کرده‌اند.

عارف در خصوص عدم حضور در انتخابات بنیاد باران اظهار داشت: آنچه که آقای رازدانی مطرح کردند بحث‌هایی بود که مرتبط با چهار سال گذشته بود. من معتقد هستم که باید در تمامی نهاد‌ها گردش نخبگان وجود داشته باشد و بنیاد باران نیز از این قاعده مستثنا نیست. آنچه که بعضی‌ها عدم حضور من را گلایه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری اظهار می‌کنند یک بی‌تقوایی است و من از این مسئله گلایه مندم.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به ایلنا در خصوص مذاکرات ژنو، با مثبت ارزیابی کردن توافقات هسته‌ای ژنو اظهار داشت: خوشبختانه روند خوبی در کشور شکل گرفته است که به منظور تأمین منافع ملی ایران است و به همین دلیل باید به آقایان دستمریزاد گفت.

آفریقای جنوبی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری ایران حضور در انتخابات دولت اصلاحات مجلس شورای اسلامی نخبگان هسته ای ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر