کد خبر: 117359 A

شورای نگهبان در بیانیه‌ای تاکید کرد؛

امروز در حالی در سالروز این وقایع بار دیگر فریاد استکبارستیزی سر می‌دهیم که جنایت‌های قدرت‌های استکباری به خصوص آمریکا حتی گریبان برخی از هم‌پیمانان آن‌ها را نیز گرفته است و مردم جهان از ظلم و ستم آن‌ها بیشتر از همیشه به ستوه آمده‌اند و راه نجات را در مقاومت و ایستادگی می‌دانند.

شورای نگهبان در بیانیه‌ای تاکید کرد: امسال مردم غیور و استکبارستیز ایران اسلامی به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، استوار‌تر از همیشه با حضور پر شور در راهپیمایی ۱۳ آبان بر ادامه راه استکبارستیزی تأکید کرده و محکمتر از همیشه فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر خواهند داد.
به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، متن بیانیه شورای نگهبان به مناسبت راهپیمایی ۱۳ آبان، به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سیزده آبان‌ماه یادآور سه واقعه مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک از آن‌ها سند غرور آفرینی از روحیه استکبارستیزی ملت غیور ایران اسلامی و نقطه عطفی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی به شمار می‌روند.
حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۳ در واکنش به تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون فریاد استکبارستیزی سر دادند و رژیم ستمگر پهلوی برای جلوگیری از افشاگری رهبر انقلابی مردم، ایشان را تبعید کرد.
در سال ۱۳۵۷ دانش آموزان انقلابی در تداوم راه رهبر الهی خود در مقابل رژیم منحوس پهلوی ایستادگی کرده و با نثار خون خود، نهال نوپای انقلاب را آبیاری و زمینه به ثمر نشستن آن در بهمن‌ ماه را فراهم کردند.
در اولین سال پس از پیروزی انقلاب، در چنین روزی بار دیگر شور انقلابی مردم مسلمان ایران غلیان نمود و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکای جنایتکار، ضمن تأکید بر عزم ملت مسلمان ایران در استکبارستیزی، الگویی کامل را به سایر ملل و مردم آزادی‌خواه و ستم‌دیده جهان معرفی کرد.
امروز در حالی در سالروز این وقایع بار دیگر فریاد استکبارستیزی سر می‌دهیم که جنایت‌های قدرت‌های استکباری به خصوص آمریکا حتی گریبان برخی از هم‌پیمانان آن‌ها را نیز گرفته است و مردم جهان از ظلم و ستم آن‌ها بیشتر از همیشه به ستوه آمده‌اند و راه نجات را در مقاومت و ایستادگی می‌دانند.
در حالی که برخی از فریب‌خوردگان و شیفتگان غرب در داخل کشور به ارتباط با آمریکا دل خوش کرده‌اند، امسال مردم غیور و استکبارستیز ایران اسلامی به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، استوار‌تر از همیشه با حضور پر شور در راهپیمایی ۱۳ آبان بر ادامه راه استکبارستیزی تأکید کرده و اعلام می‌دارند که پیرو اهداف والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و تحت مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، تا زمانی که نظام ستمگر و ظالم آمریکا در سیاست‌های مستکبرانه خود تغییری ندهد، محکمتر از همیشه فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر خواهند داد.
اعضای شورای نگهبان ضمن گرامی‌داشت این روز الهی، ضمن تبریک و تهنیت به ملت ایران اسلامی و به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، امیداور است که به زودی زود، با بیداری و هوشیاری سایر ملل، شرّ قدرت‌های استکباری به خودشان بازگشته و زمینه ظهور حضرت صاحب‌الزمان(عج) و تشکیل حکومت عدل الهی در سراسر جهان فراهم آید.

۱۳ آبان انقلاب اسلامی ایران جمهوری اسلامی جهان دانش آموزان و دانشجویان رهبر معظم انقلاب اسلامی قانون مرگ ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر