کد خبر: 117204 A

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه خبر داد:

بسیج ظرفیت عظیمی برای تشکیل نیروی دریایی در سایه دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد / مقوله دریا، یک مقوله تخصصی است و بخشی از ظرفیت بسیج باید آموزش های خاص عملیات و دفاع دریایی ببیند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه گفت: بسیج دریایی باید با همکاری نیروی دریایی سپاه و سازمان بسیج به سرعت سازماندهی شود.

به گزارش ایلنا، سردار علی‌اکبر خراتیان معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی در گردهمایی اعضای کمیسیون هم اندیشی طرح شهید فهمیده با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرد، از ظرفیت عظیم بسیج برای تشکیل «نیروی دریایی در سایه» سخن گفت و خاطرنشان کرد: بسیج دریایی باید با همکاری نیروی دریایی سپاه و سازمان بسیج به سرعت سازماندهی شود.

خراتیان ضمن تقدیر از دست اندرکاران طرح شهید فهمیده، اظهار داشت: این طرح از ظرفیت لازم برای توسعه در کل کشور برخوردار است. وی افزود: در استان‌های ساحلی و مناطق دریایی وجه غالب کارکرد طرح شهید فهمیده باید ناظر به موضوعات دریایی و دفاع دریایی باشد.

خراتیان گفت: باید سمت و سوی برنامه‌ها به گونه‌ای پیش‌بینی شود که اعضای طرح شهید فهمیده بتوانند در پرتو شناخت و آموزش هایی که کسب می‌کنند، در مواقع لزوم بتوانند به ظرفیت و توانمندی نیروی دریایی افزوده شوند.

وی ادامه داد: مقوله دریا، یک مقوله تخصصی است و بخشی از ظرفیت بسیج باید آموزش های خاص عملیات و دفاع دریایی ببیند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه همچنین تصریح کرد: کیفیت اجرا و مقیاس طرح شهید فهمیده باید ارتقا پیدا کند و مراسم الحاق اعضای جدید امسال باید با شکوه تر از هر سال برگزار شود.

وی با اشاره به نقش نیروی دریایی سپاه در شکل گیری و استمرار طرح شهید فهمیده و با تأکید مجدد بر این که در استان‌های ساحلی سمت و سوی توانمندی بسیج باید صبغه دریایی پیدا کرده و به بخشی از توان رزم نیروی دریایی سپاه تبدیل شود، افزود: برقراری ارتباط وسیع تر و دامنه‌دارتر با اعضای طرح و ایجاد تشکلی که با جامع نگری به تدوین جزئیات طرح بپردازد، یک اولویت است.

خراتیان در ادامه خواستار برپایی دوره‌های آموزشی خاص برای اعضای طرح شهید فهمیده در استان‌های ساحلی برای فراگیری اصول رزم و دفاع در دریا، مشارکت دادن اعضای طرح در گشت‌های دریایی و تشکیل مستمر جلسات هم اندیشی و اتاق فکر برای اصلاح کاستی ها و تقویت نقاط قوت طرح شد.

بسیج دوره های آموزشی معاون سپاه نیروی تشکیل دریایی ظرفیت هماهنگ سایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر