کد خبر: 113047 A

آیت‌الله جوادی‌آملی:

غرب باید برای ملت ایران اعتمادسازی کند؛ چراکه هرجا سخن از کشتن است، یک پای ثابت آن آمریکاست و ما واقعاً مظلومیم، منتها، در کمال عقل و درایت می‌گوییم که تابع قوانین بین‌المللی هستیم.

آیت‌الله جوادی آملی گفت: غرب باید برای ملت ایران اعتمادسازی کند؛ چراکه هرجا سخن از کشتن است، یک پای ثابت آن آمریکاست و ما واقعاً مظلومیم، منتها، در کمال عقل و درایت می‌گوییم که تابع قوانین بین‌المللی هستیم.

به گزارش ایلنا به نقل از حوزه آیت‌الله جوادی آملی، در دیدار جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه دویسبورگ - اسن آلمان و تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشکده مطالعات جهانی دانشگاه تهران، در پاسخ به سوالی در مورد برقراری رابطه بین ایران و آمریکا، با یادآوری جنایات این کشور علیه ملت ایران اسلامی، گفت: ایران در عین احترام به همه کشورها و ملیّت‌ها، نسبت به بعضی از کشورها از جمله آمریکا حساسیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه بعضی از این کشورها، سالیان متمادی در ایران حکومت کردند و رفتار بدی داشتند و سلاطین ظالمی را روی کار آوردند و منابع کشور را غارت کردند.

وی ادامه داد: این‌ها با پرورش و حمایت از تروریست‌ها و تحریک صدام علیه ایران، دو سال جنگ داخلی و هشت سال جنگ خارجی را بر ما تحمیل کردند، سالیان متمادی نفت و گاز مملکت را به غارت می‌بردند، اما ایران با همه بزرگواری، عقل، عدل و احسان مداری از بسیاری از این موارد صرف نظر کرد.

وی با یادآوری جنایات و ترورهایی که در این مدت در حق مردم ایران انجام شده است، افزود: تروردانشمندان هسته‌یی ما همچون شهیدان شهریاری و محمدی، به وسیله همین استکبار جهانی و صهیونیسم صورت گرفت؛ ما کم از این‌ها بی‌مهری و جنایت ندیده‌ایم، اما باز هم در کمال عقل و انصاف می‌گوییم که برابر قوانین بین‌الملل عمل می‌کنیم.

جوادی آملی با بیان این ‌که «پیام دین اسلام این است که نه ظلم کنید و نه زیر بار ظلم بروید»، یادآور شد: غرب باید برای ملت ایران اعتمادسازی کند؛ چراکه هرجا سخن از کشتن است، یک پای ثابت آن آمریکاست.

وی خاطرنشان کرد: ما واقعاً مظلومیم، منتها در کمال عقل و درایت می‌گوییم که تابع قوانین بین‌المللی هستیم.

آلمان استکبار جهانی ایران ایران و آمریکا جنگ دانشگاه تهران دین مردم ایران ملت ایران نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر