کد خبر: 112717 A

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

باید در حل مشکلات کشور، همه طوایف و قبایل و مردم را ببینیم / فلسطین، لبنان، عراق، بحرین وافغانستان بدون حضور ایران حل نمی‌شود / اصل مذاکرات وفضای بین المللی ایجاد شده دردولت یازدهم را قبول داریم / اگر فرمان اداره کشور در دست ما بود، وضعیت کنونی طوری دیگر می‌شد / شعارهای خود در دولت امروز و مجلس دو سال آینده را پیگیری می‌کنیم.

کردکوی - ایلنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: راه نجات کشور با توجه به رویکرد دولت تدبیر وامید، جدی گرفتن مشکلات مردم وحل مشکلات اقتصادی و بیکاری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن رضائی شامگاه یکشنبه در گرگان گفت: مردم ما باید بهترین زندگی را از حیثفرهنگی، اقتصادی واخلاقی همراه با داشتن امنیت وشغل سپری کنند و ما به عنوان خادمین مردم، باید این شرایط را فراهم کنیم.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در ابعاد علمی و سیاسی و حتی نظامی موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

وی اظهار داشت: من و حامیانم همچنان پرچمدار چنین تفکری هستیم واین تفکر را نیز ادامه می‌دهیم و هرگز در این مسیر خسته نمی‌شویم واین راه را‌‌ رها نمی‌کنیم و تا جائی ادامه می‌دهیم که فقر و گرانی از کشور بیرون برود.

رضایی در ادامه گفت: ما شعارهای خود در دولت امروز و مجلس دو سال آینده را همراه با شعارهای دولت تدبیر وامید پیگیری می‌کنیم واگر فرمان اداره کشور در دست ما بود، وضعیت کنونی طوری دیگر می‌شد.

وی با تاکید براینکه صبر منطق اصلی دراین راه است، گفت: دولتی که امروز سر کار آمده، منافعی برای کشور ونظام داشته، زیرا دکتر روحانی از اندیشمندان و نیروهای فاضل و وفادار به نظام وانقلاب و دارای تدبیر و اندیشه بالائی است که خلاقیت وایده‌های بسیار خوبی همراه با تجربیات ارزشمند به همراه دارد و باید از این ایده‌ها و نظرات، برای کمک به حل مشکل مردم، کمک بگیریم.

دبیر مجمعع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما اصل مذاکرات وفضای بین المللی ایجاد شده دردولت یازدهم را قبول داریم، اما درجزئیات و بحث‌ها، برنامه‌ها و دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد.

رضایی اظهارکرد: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های ارزشمندی شده وهمین مساله ایران را به یک کشور قدرتمند در منطقه و حتی جهان تبدیل کرده وما باید ازاین ظرفیت سازی ایجاد شده درابعاد، علمی، سیاسی، نظامی و غیره، استفاده بهینه نمائیم.

وی یادآور شد: امروز همگان دردنیا می‌دانند که مساله سوریه، فلسطین، لبنان، عراق، بحرین وافغانستان بدون حضور ایران حل نمی‌شود، پس باید از این شرایط به وجود آمده و نیاز جامعه جهانی به ایران، استفاده کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز شرایطی نیست که از ارزش‌ها دست بکشیم وخود را تسلیم کنیم، بلکه ازظرفیت‌های دیگری که برای کشورمان ایجاد شده نظیر روابط بین الملل ایران، توانائی در برقرای صلح، توانائی درحل مشکل ناامنی، توانائی خلع سلاح‌های اتمی و همچنین توانائی محو سلاح‌های شیمیائی اسرائیل ودیگر کشور‌ها، باید استفاده کنیم.

رضائی افزود: دیدگاه ما در مذاکرات، حل و فصل مسائل موضوع با استفاده از ظرفیت‌ها و منافع بزرگی که برای کشور ایجاد شده، می‌باشد ومعتقدیم اگر ایران در منطقه نباشد، کشورهای منطقه درباتلاق گیر خواهند کرد، پس بنابراین دولت باید در این مسیر حرکت کند وما نیز به دولت کمک خواهیم کرد.

به گفته دبیر تشخیص مصلحت نظام، دولت در مردم امید به وجود آورده، بطوری که گروهی از سیاسیون که ازخدمت به کشور ومردم دیگر قطع امید کرده بودند، امروز وارد یک حیاط واتاق بزرگ‌تر درجبهه خدمت شده‌اند واین از دستاوردهای انتخابات است.

وی خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم، افکارمان را به دولت در جهت حل مشکلات مردم ارائه دهیم تا دولت هم به اهداف وبرنامه‌های درستی برسد وآمادگی عملیاتی و اجرائی کردن برنامه‌ها را نیز داریم.

وی یادآور شد: با همراهی وهمکاری کردن باید کار‌ها را پیش ببریم و با دعوا و زد وخورد نمی‌توان به جائی رسید وسیاست وخط مش باید طوری باشد تا کشتی غول پیکر کشور را به سر منزل مقصود برسانیم.

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: خلق حماسه سیاسی که توسط مردم در انتخابات ۲۴ خرداد رقم خورد، زمینه ساز شکسته شدن محاصره و تحریم‌ها شد.

محسن رضائی افزود: مردم ایران در خلق حماسه سیاسی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود، نقش اساسی را ایفا کردند و آنچه مقام معظم رهبری انتظار داشتند که مردم به صحنه بیایند، به خوبی رخ داد.

وی تصریح کرد: حضور میلیونی مردم باعثشد تا خواب‌ها، توطئه‌ها و رویاهای دشمنان برای محاسبه ایران، خنثی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز صدا و سیما بعد از انتخابات، بهتر از گذشته مشکلات مردم را به مسئولان منعکس می‌کند و این بسیار خوب است، زیرا اعتقاد داریم مردم صاحبان این نظام و انقلاب هستند و همه باید به فکر مردم باشیم.

وی اظهار کرد: پشتوانه این نظام و انقلاب در همه زمینه‌ها، اعم از اقتصادی، امنیت و اعتبار بین المللی مردم هستند و باید در حل مشکلات کشور، همه طوایف و قبایل و مردم را ببینیم و تنها به فکر تهران نباشیم، زیرا همه شهر‌ها و روستا‌ها و مناطق مختلف کشور جزئی از ایران هستند و ایران تنها در تهران خلاصه نمی‌شود.

ایران بحرین دولت عراق فلسطین کشتی لبنان مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکلات مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر