کد خبر: 107163 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

ان شاءالله دولت فعلی به کمک مردم، نخبگان و دلسوزان نظام به سوی حل تدریجی مسائل حرکت می‌کند و شواهد نیز نشان از بهتر شدن امور می‌دهد / یکی از آرزوهایم تجدید دیدار با مردم است که انشاءالله در فرصت‌های مناسب انجام خواهد شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد که شواهد نشان از بهتر شدن امور می‌دهد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدارهای جداگانه با جمعی از فعالان سیاسی در استان‌های فارس، یزد و خراسان شمالی، بن‌بست‌سازی سیاسی برای کشور را تصمیمی به دور از منافع ملی و اسلامی دانست و با تأکید بر نقش مردم در تمام مراحل انقلاب اسلامی، گفت: در این مقطع نیز مردم با هوشیاری به جهانیان اعلام کرده‌اند که اعتدال و منطق‌گرایی به عنوان یک اصل اسلامی، اساس سیاست‌های جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گزارش‌های نگران‌کننده از اوضاع اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و تجارت داخلی و خارجی کشور در دولت سابق گفت: ان شاءالله دولت فعلی به کمک مردم، نخبگان و دلسوزان نظام به سوی حل تدریجی مسائل حرکت می‌کند و شواهد نیز نشان از بهتر شدن امور می‌دهد.

وی با یادآوری ایثارگری‌های مردم و جوانان در دوران دفاع مقدس و گرامی‌داشت نام و خاطره شهدا، گفت: ایران همیشه یکی از ارکان تاریخ بوده و دفاع مقدس هم برگ زرّینی در تاریخ ایران اسلامی است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به گزارشی که در جلسه درباره مشکلات دریاچه ارومیه و رودخانه زاینده‌رود ارائه شد، گفت: آب یک مسئله ملی است، به همین خاطر در دوران سازندگی برای مهار آب‌ها، مخصوصاً آب‌هایی که از کشور خارج می‌شوند، برنامه‌های منظمی داشتیم که اگر دنبال می‌شد، امروز شاهد این وضع نبودیم.

در آغاز هر یک از این دیدارها آقایان اعظم هاشمی، عماد تشکری و مهندس رضایی گزارشی از اوضاع سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و به‌ویژه اقدامات اداری برای تشکیل «جبهه اصلاحات، اعتدال و سازندگی» ارائه و از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای سفر به استان‌های یزد و فارس دعوت کردند که ایشان در پاسخ گفت: یکی از آرزوهایم تجدید دیدار با مردم است که انشاءالله در فرصت‌های مناسب انجام خواهد شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تجارت جمهوری اسلامی دوران دفاع مقدس دولت مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکلات نخبگان هاشمی رفسنجانی اصلاحات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر