کد خبر: 248467 A

عراقچی در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

هیچگاه در چارچوب گفت‌وگوهای هسته‌ای کشورمان با ۱ + ۵ چه در گذشته و چه در حال حاضر اجازه طرح و مذاکره درخصوص توان دفاعی و موشکی کشور داده نشده و در آینده نیز داده نخواهد شد.

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان تاکید کرد: برنامه موشکی کشورمان ماهیت کاملاً دفاعی دارد و جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان مسائل دفاعی کشور را قابل مذاکره نمی‌داند و در مورد آن حاضر به گفتگو با هیچ طرف خارجی نیست.

به گزارش ایلنا، سیدعباس عراقچی در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درخصوص پرتاب ماهواره فجر به فضا اظهار داشت: ارسال ماهواره فجر به فضا و قرار دادن آن در مدار زمین، که به پشتوانه فناوری و دانش علمی پیشرفته فرزندان این مرز و بوم صورت گرفته است، در راستای رویکرد دراز مدت جمهوری اسلامی ایران برای حضور در فضا و تقویت زیرساخت‌های ارتباطاتی و اطلاعاتی کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به ماهیت کاملاً علمی و اقتصادی این پرتاب گفت: ماهواره بر سفیر که این ماهواره را در مدار زمین قرار داده است نیز به دست توانای متخصصین سازمان هوافضای وزارت دفاع به منظور حضور در فضا با اهداف کاملاً صلح‌آمیز طراحی و ساخته شده است.

عراقچی در عین حال اضافه کرد: برنامه موشکی کشورمان ماهیت کاملاً دفاعی دارد و جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان مسائل دفاعی کشور را قابل مذاکره نمی‌داند و در مورد آن حاضر به گفتگو با هیچ طرف خارجی نیست.

وی افزود: بدین لحاظ هیچگاه در چارچوب گفت‌وگوهای هسته‌ای کشورمان با ۱ + ۵ چه در گذشته و چه در حال حاضر اجازه طرح و مذاکره درخصوص توان دفاعی و موشکی کشور داده نشده و در آینده نیز داده نخواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران سخنگوی وزارت امور خارجه فناوری ماهواره مدار زمین وزارت خارجه وزارت دفاع هسته ای مذاکره دفاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر