کد خبر: 248426 A

نگرانی‌های قدیمی ما نسبت به تلاش‌های ایران برای گسترش برنامه موشکی‌اش با جامعه بین‌المللی در میان گذاشته شده است که منجر به تصویب قطعنامه‌هایی در شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور به دلیل فعالیت‌های حساس هسته‌ای‌اش شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره‌ فجر در ایران، مدعی شد: برنامه موشک‌های بالستیک ایران جزئی از مذاکرات هسته‌ای میان این کشور و گروه ۱ + ۵ است.

به گزارش ایلنا، جنیفر ساکی عصر روز دوشنبه‌ پس از پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره فجر و قرار گرفتن آن در مدار زمین در نشست خبری هفتگی خود، مدعی شد: ما این گزارشات را دریافت کرده‌ایم و همان‌طور که پیش از این گفته‌ایم برنامه موشکی ایران هنوز یک تهدید علیه منطقه محسوب می‌شود و این مسأله‌ای است که ما آن را به دقت دنبال می‌کنیم.

وی افزود: نگرانی‌های قدیمی ما نسبت به تلاش‌های ایران برای گسترش برنامه موشکی‌اش با جامعه بین‌المللی در میان گذاشته شده است که منجر به تصویب قطعنامه‌هایی در شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور به دلیل فعالیت‌های حساس هسته‌ای‌اش شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه در پاسخ به این سوال که ممکن است آمریکا همان‌گونه که سازمان ملل با کره شمالی رفتار کرد اکنون نیز به دلیل گسترش برنامه موشکی ایران تحریم‌های جدید علیه این کشور صادر کند، اظهار کرد: من در حال حاضر پیش‌بینی در این زمینه انجام نمی‌دهم. از آنجایی که این گزارشات تازه منتشر شده باید با تیم خود گفت‌وگو کنم.

ایران جامعه بین المللی سازمان ملل سخنگوی وزارت امور خارجه شورای امنیت سازمان ملل کره شمالی گروه ۱ ۵ مدار زمین مذاکرات هسته ای هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر