کد خبر: 236952 A

ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر نقش سازمان‌های منطقه‌ای بویژه سازمان بین‌الدولی توسعه تاکید کرد.

محبوب معالیم٬ دبیر اجرایی «سازمان بین الدولی توسعه» موسوم به «ایگاد» که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است، بعداز ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا؛ دکتر ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت آفریقا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر نقش سازمان‌های منطقه‌ای بویژه سازمان بین‌الدولی توسعه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از گسترش روابط و همکاری جمهوری اسلامی ایران با سازمان‌های منطقه‌ای همچون ایگاد، اظهار داشت: هیچ مانعی در مسیر افزایش و ارتقای این همکاری‌ها وجود نخواهد داشت.

محبوب معالیم نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضورش در ایران، ابراز امیدواری کرد: مشورت و همفکری با مقامات ایرانی بتواند راههای جدیدی برای ایجاد صلح و امنیت در کشورهای اسلامی بوجود آورد.

قابل ذکر است ایگاد، سازمان همکاری منطقه‌ای شاخ آفریقا است که کشورهای اریتره، اتیوپی، سومالی، سودان، سودان جنوبی، اوگاندا، کنیا و جیبوتی عضو آن می باشند.

ایران جمهوری اسلامی ایران سودان سومالی سیاست خارجی شاخ آفریقا کشورهای اسلامی وزیر امور خارجه دیدار سازمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر