کد خبر: 232777 A

در دیدار سفیر ایران در پکن با وزیر اطلاع‌رسانی چین صورت گرفت:

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دو کشور در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه‌ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه‌های روابط دو جانبه گسترش یابد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن و وزیر اطلاع رسانی چین بر ضرورت اطلاع‌رسانی مستقیم رسانه‌های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری‌های رسانه‌ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، طی دیدار عصر جمعه ۲۱ آذر ماه، علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با سای مینگزو وزیر اطلاع رسانی چین، طرفین بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی دو کشور تأکید کردند.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دو کشور در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه‌ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه‌های روابط دو جانبه گسترش یابد.

وی با یادآوری کمبود شناخت کافی میان نخبگان و مردم ایران و چین از یکدیگر، همکاری‌های بیشتر رسانه‌ای به ویژه ارتباط مستقیم کاری میان رسانه‌های این دو کشور را یک اولویت خواند و گفت: فعال شدن ظرفیت‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی میان تهران و پکن علاوه بر آشنایی نخبگان و مردم ایران و چین، می‌تواند زمینه‌ساز فعال شدن ظرفیت‌های بیشتری از روابط دو جانبه گردد.

سای مینگزو نیز با ضمن بازگو کردن پیشینه تاریخی روشن آشنایی مردم دو کشور صاحب تمدن ایران و چین و نقش جاده ابریشم در این میان، گفت: ظرفیت بالقوه بسیار بالای ایران و چین در روابط فرهنگی و رسانه‌ای موضوعی است که نیاز دارد مسئولین مربوطه دو کشور با اهتمام بیشتری بدان بپردازند.

وی که مسئول عالی‌ترین مرجع سیاستگزاری در امور رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی دولت چین است در ادامه سخنانش بر آمادگی دولت متبوعش جهت همکاری با دولت ایران برای ایجاد ارتباط منظم و سازمان‌یافته میان رسانه‌های مهم ایران و چین در یک سازوکار ثابت تأکید کرد.

این گزارش حاکیست دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی مستقیم رسانه‌های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری‌های رسانه‌ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

ایران ایران و چین پکن تمدن جاده جمهوری اسلامی ایران چین رسانه سیاسی و اقتصادی نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر