کد خبر: 231074 A

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته‌ای:

تبدیل اکسید به صفحات سوخت نیز طبق برنامه‌های مورد نظر و از پیش طراحی شده سازمان انرژی اتمی کشورمان انجام می‌گیرد و حتی میزان آن در ماه‌های آینده کمتر از ماه‌های گذشته خواهد بود.

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده خبر خودداری ایران از آزمایش سانتریفیوژهای جدید را رد کرد و گفت: روند تحقیق و توسعه غنی‌سازی در سازمان انرژی اتمی روال جاری و طبیعی خود را طی می‌کند و میزان و نوع بازرسی‌ها بین ایران و آژانس هماهنگ می‌شود.

به گزارش ایلنا، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته‌ای در واکنش به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مبنی براینکه نمایندگان اوباما با ادعای امتیازگیری از ایران به کنگره می‌روند، اظهارداشت: میزان و نوع بازرسی‌ها از فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان موضوعی است که همچون گذشته بین ایران و آژانس هماهنگ و تنظیم می‌شود و طرف‌های دیگر نقشی در آن ندارند.

وی عنوان کرد که هم اکنون این بازرسی‌ها روند معمول خود همچون گذشته را دارند.

این منبع افزود: تبدیل اکسید به صفحات سوخت نیز طبق برنامه‌های مورد نظر و از پیش طراحی شده سازمان انرژی اتمی کشورمان انجام می‌گیرد و حتی میزان آن در ماه‌های آینده کمتر از ماه‌های گذشته خواهد بود.

این منبع همچنین درباره خودداری جمهوری اسلامی ایران از آزمایش سانتریفیوژهای جدید اظهار داشت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و روند تحقیق و توسعه غنی سازی در سازمان انرژی اتمی روال جاری و طبیعی خود را طی می‌کند.

اوباما ایران جمهوری اسلامی ایران سازمان انرژی اتمی فعالیت های هسته ای هسته ای منبع جاری طبیعی تحقیق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر