کد خبر: 230727 A

به عنوان مشاور موگرینی؛

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اشتون خواسته است تا فعالیت خود را به‌عنوان مشاور وی در مذاکره‌های هسته‌ای ایران ادامه دهد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از «کاترین اشتون» نماینده اروپا در مذاکره‌های هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران خواسته است تا به‌عنوان مشاور در روند مذاکره‌ها باقی بماند.

به گزارش ایلنا به نقل از وال‌استریت ژورنال، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اشتون خواسته است تا فعالیت خود را به‌عنوان مشاور وی در مذاکره‌های هسته‌ای ایران ادامه دهد.

اشتون که از سال ۲۰۱۰ نماینده اروپا در مذاکره‌های هسته‌ای ایران بوده است، قرار است تا به‌صورت دوره‌ای به موگرینی گزارش ارائه دهد.

سخنگوی موگرینی با بیان این‌که حضور اشتون برای اطمینان از ادامه روند مذاکره‌های هسته‌ای ایران ضروری به‌نظر می‌رسد، گفت که موگرینی در جلسه‌های مذاکره با حضور «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و وزرای خارجه شش قدرت جهانی حضور می‌یابد.

مقام‌های ایران و گروه ۱ + ۵ در ضرب‌الاجل ۲۴ نوامبر گذشته موفق نشدند تا به توافق جامعی دست پیدا کنند و به‌این ترتیب دور جدید مذاکرات تا ماه ژوئن آینده به تعویق افتاده است.

ایران سیاست خارجی اتحادیه اروپا گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای ایران وال استریت وزیر خارجه هسته ای مذاکره موگرینی اشتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر