کد خبر: 230699 A

در این دیدار پیرامون موضوعاتی چون تروریسم، افراط‌گرایی، جرائم سازمان‌یافته، مبارزه با مواد مخدر، مهاجرت‌های غیرقانونی و بلایای طبیعی تبادل نظر شد و تقویت همکاری‌های فیمابین در چارچوب دیپلماسی دفاعی مورد تاکید قرار گرفت.

سفیر کشورمان در لوبلیانا، امروز با وزیر دفاع جدید اسلوونی ملاقات و پیرامون توسعه مناسبات فیمابین در کلیه زمینه‌ها به ویژه در حوزه دفاعی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، مرتضی درزی رامندی با اشاره به آثار مثبت سفر اردیبهشت ماه یانکو وبر در مقام رئیس پارلمان اسلوونی به کشورمان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه همکاری‌های فیمابین در قالب دیپلماسی دفاعی در حوزه‌های مشترک تأکید کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا با تاکید بر دکترین تعامل سازنده در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر اصل برابری و احترام متقابل، تشریح رهیافت بازدارندگی دفاعی ایران و همچنین اشاره به ابتکار عمل و طرح ارائه شده از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران " جهان عاری از خشونت و افراط‌گرایی "، از موضوعاتی مانند تروریزم و افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر به عنوان تهدید مشترک نام برد و ضمن تشریح اهتمام جدی و موثر جمهوری اسلامی ایران در برخورد با این پدیده‌های شوم بر ضرورت مقابله جدی و جمعی با این معضلات تاکید کرد.

یانکو وبر نیز ضمن اشاره به سفر خود به جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس وقت پارلمان اسلوونی و دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان، از این سفر به عنوان یک تجربه سیاسی بزرگ یاد کرده و بر توسعه مناسبات دو کشور در کلیه زمینه‌ها تأکید کرد.

وزیر دفاع اسلوونی با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در کمک به تثبیت صلح و ثبات در منطقه، از نگرانی نسبت به گسترش تروریزم و افراط‌گرایی در منطقه و عواقب خطرناک این معضل برای اروپا سخن گفت.

در این دیدار پیرامون موضوعاتی چون تروریسم، افراط‌گرایی، جرائم سازمان‌یافته، مبارزه با مواد مخدر، مهاجرت‌های غیرقانونی و بلایای طبیعی تبادل نظر شد و تقویت همکاری‌های فیمابین در چارچوب دیپلماسی دفاعی مورد تاکید قرار گرفت.

گفتنی است یانکو وبر در اردیبهشت ماه سال جاری در سمت ریاست مجلس ملی اسلوونی در راس یک هیات پارلمانی - اقتصادی از ایران دیداری رسمی به عمل آورد.

یک هیات تجاری متشکل از روسا و نمایندگان بیش از سی شرکت مهم اسلوونیایی به ریاست رئیس اتاق بازرگانی این کشور وبر را در این سفر همراهی کردند.

وبر در انتخابات اخیر پارلمان اسلوونی مجددا انتخاب شد و از سوی میرو سرار نخست‌وزیر جدید این کشور به سمت وزیر دفاع منصوب گردید.

اسلامی ایران انتخابات تروریسم جمهوری اسلامی ایران جهان سیاست خارجی قاچاق مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر مهاجرت وزیر دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر