کد خبر: 213062 A

در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه قبرس اعلام شد:

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط دوجانبه دوستانه دو کشور بر افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تأکید و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان امروز صبح با قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس ملاقات کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار با اشاره به روابط دوجانبه دوستانه دو کشور بر افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تأکید و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

وی در ادامه با اشاره به گفتگوهای کشورمان با اعضای ۱ + ۵ و نقش تأثیرگذار اتحادیه اروپا در مذاکرات، خواستار ایفای نقش مستقل‌تر و فعال تر این اتحادیه در ادامه مذاکرات شد.

الکساندروس ان زنون قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس ضمن ابراز خرسندی در سفر به ایران ابراز امیدواری کرد که مذاکرات ایران و ۱ + ۵ با موفقیت به پایان برسد.

در ادامه وی گفت: ایجاد اعتماد بین ایران و جامعه جهانی، زمینه را برای توسعه روابط در تمام ابعاد هموار می‌نماید.

قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس بر این موضوع تاکید کرد که اتحادیه اروپا خواهان روابط مستمر و با ثبات با جمهوری اسلامی ایران است.
الکساندر ان زنون برای افزایش همکاری در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی اعلام آمادگی کرد و از سفر آتی مقامات این کشور به جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم همکاری‌های دو کشور خبر داد.

اتحادیه اروپا اقتصادی و سیاسی امور خارجه ایران جامعه جمهوری اسلامی ایران وزیر خارجه کشور روابط مذاکرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر