کد خبر: 212936 A

طرف لبنانی با اشاره به جدی بودن چالش‌ها و مسئولیت‌های جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اقتدار ایران موجب توفیق و پیروزی ما و امت اسلامی می‌باشد.

محمد فتحعلی، سفیر کشورمان در بیروت با علامه سید علی فضل‌الله دیدار و ضمن تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر، در خصوص تحولات لبنان و منطقه با وی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار طرفین بر اهمیت روزافزون وحدت اسلامی و همزیستی مسالمت آمیز در کشورهای منطقه تاکید و اهتمام همگان به برداشتن گام‌های عملی در اجرای فرمان خالق متعال مبنی بر تمسک به ریسمان وحدت را ضروری خواندند.

طرف لبنانی با اشاره به جدی بودن چالش‌ها و مسئولیت‌های جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اقتدار ایران موجب توفیق و پیروزی ما و امت اسلامی می‌باشد.

وی همسویی پدر فقیدش، علامه سید محمدحسین فضل‌الله با جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت را مورد اشاره قرار داد و افزود که میراثارزشمند بجا مانده از ایشان دستمایه خوبی برای جلب توجه مخاطبان گوناگون صرف نظر از مذاهب و طوائف آنها است. بر همین اساس ما با همکاری تعدادی از صاحب نظران مسلمان و مسیحی مجمع توسعه و گفتگوی ادیان و فرهنگ ها را تاسیس کرده و با اندیشمندان سایر کشورها نیز جهت کمک به شناخت صحیح جوامع انسانی از یکدیگر، همکاری داریم.

وی درپایان این دیدار با اشاره به تشابه شیوه‌های خشونت‌آمیز داعش با رفتار صهیونیست ها اظهار داشت: ائتلاف مرموز شکل گرفته به بهانه مبارزه علیه داعش، در واقع تبلور تلاش دشمن است که از در خارج شده و اکنون در صدد بازگشت از پنجره به منطقه است اما موضع شفاف جمهوری اسلامی ایران راجع به ائتلاف با دیگر درایت و حکمت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.

ایران پدر جمهوری اسلامی ایران خشونت رهبر معظم انقلاب اسلامی کشورهای منطقه لبنان مسالمت آمیز مسلمان دیدار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر