کد خبر: 212853 A

عراقچی در دیدار با سفیر روسیه در تهران مطرح کرد:

جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در روند همکاری با آژانس و حل و فصل مسائل بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل نماید.

در آستانه مذاکرات دو جانبه و سه‌جانبه هسته‌ای در وین، امروز سفیر روسیه در تهران با معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار سید عباس عراقچی با ارائه آخرین وضعیت از مذاکرات از جمله مذاکرات هفته گذشته با هیات آژانس انرژی اتمی در تهران، از نقش مهم و برجسته روسیه و چین در مذاکرات هسته‌ای تقدیر کرد.

عراقچی گفت هیات روسیه و شخص آقای ریابکوف در طول مذاکرات هسته‌ای همواره نقش مثبت و سازنده‌ای ایفا کرده و با ارائه پیشنهادات و راه‌حل‌های خلاقانه و مفید سعی کرده است تا امکان رسیدن به توافق نهایی را تسهیل نماید.

وی با تمجید از اراده دو دولت روسیه و چین برای کمک به روند مذاکرات و رسیدن به یک راه‌حل جامع مورد قبول طرفین، بر ضرورت ادامه رایزنی‌های مستمر و تنگاتنگ با این کشورها و به ویژه تماس‌های نزدیک بین هیات‌های مذاکره‌کننده ایران، روسیه و چین تاکید کرد.

در این دیدار عراقچی همچنین به عزم کشورمان بر ادامه همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حل و فصل مسائل گذشته و حال در قالب چارچوب همکاری بین ایران و آژانس تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل نماید.

در این دیدار سفیر روسیه با ابراز امیدواری نسبت به حصول توافق جامع هسته‌ای به عزم و اراده کشورش برای هرگونه کمک و همراهی جهت نیل به این هدف تا پیش از موعد مقرر تاکید کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی اسلامی ایران انرژی ایران جمهوری اسلامی ایران روسیه مذاکرات هسته ای معاون وزیر امور خارجه هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر