کد خبر: 212324 A

امیر عبدالهیان در جمع خبرنگاران: / تکرار /

مخالف تجزیه عراق هستیم و سیاست عراق یکپارچه را دنبال می‌کنیم. / به دولت ترکیه بابت هر گونه حضور نظامی در خاک سوریه هشدار داده‌ایم.

معاون خاورمیانه و امور عربی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب کمک‌هایی که به دولت سوریه برای مبارزه با تروریست‌ها ارائه می‌کند هر اقدامی که لازم باشد برای کمک به اکراد کوبانی انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین امیرعبدالهیان در حاشیه نشست «عراق و ائتلاف بین‌المللی علیه داعش» که عصر امروز در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره اینکه آیا احتمال کمک تسلیحاتی ایران به کوبانی وجود دارد؟ گفت: ایران در چهارچوب کمک‌هایی که به دولت سوریه برای مبارزه با تروریست‌ها ارائه می‌کند، هر اقدامی که لازم باشد برای کمک به اکراد کوبانی انجام خواهد داد.

وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا این کمک‌ها از جنس کمک‌های ایران برای آزادسازی آمرلی و اربیل خواهد بود؟ اظهار داشت: گفتگوهایی با دوستان‌مان در ترکیه داشته‌ایم و فکر می‌کنیم ترکیه می‌تواند بیشترین کمک را برای بازگشت آوراگان به سوریه انجام دهد.

معاون خاورمیانه و امور عربی وزارت امور خارجه در خصوص حضور نظامی ترکیه در سوریه تصریح کرد: به دولت ترکیه بابت هر گونه حضور نظامی در خاک سوریه هشدار داده‌ایم.

امیرعبدالهیان ادامه داد: در گفت‌وگوهای اولیه‌ای که با مسئولان ترک داشته‌ایم متوجه شدیم که آنها به دنبال تشدید بحران در منطقه نیستند و امیدوار به نقش‌آفرینی مثبت آنها هستیم.

وی در خصوص سیاست ایران در قبال راهبرد تجزیه عراق تاکید کرد: ما مخالف تجزیه عراق هستیم و سیاست عراق یکپارچه را دنبال می‌کنیم.

ایران ترکیه جمهوری اسلامی ایران خاک خاورمیانه دولت دولت سوریه سوریه عراق وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر