کد خبر: 210751 A

قشقاوی: / تکرار /

در داخل و خارج کشور همیشه افرادی هستند که نسبت به برخی مسایل در حوزه سیاست خارجی انتقاد دارند و این موضوع را نمی‌توان به تندروی و یا کندروی افراد نسبت داد، از این رو درحال حاضر و در فضای مجلس شورای اسلامی برخی انتقادها از سردلسوزی است.

معاون پارلمانی، کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه با بیان این که اکثریت مجلس حامی تیم مذاکره کننده هسته‌ای است، گفت: مشی تعاملی دولت با سایر قوا بسیاری از مشکلات را درحوزه سیاست خارجی حل می‌کند.

به گزارش ایلنا، حسن قشقاوی درباره رویکرد برخی از تندروها در مخالفت با عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای، اظهار داشت: در داخل و خارج کشور همیشه افرادی هستند که نسبت به برخی مسایل در حوزه سیاست خارجی انتقاد دارند و این موضوع را نمی‌توان به تندروی و یا کندروی افراد نسبت داد، از این رو درحال حاضر و در فضای مجلس شورای اسلامی برخی انتقادها از سردلسوزی است.

وی افزود: بارها تاکید شده که فضای داخلی مجلس نسبت به اصل مذاکرات هسته‌ای و حمایت از دولت بسیار جدی است، اما بخشی از انتقادها هم ممکن است با انگیزه داخلی و جناحی صورت گیرد که این موارد هم در تمام دوره‌های مذاکرات طبیعی بوده است.

معاون وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: نمی‌توان همه مخالفت‌ها و انتقادها را به یک شکل ارزیابی کرد چرا که نمایندگان وقتی به پاسخ‌ها و ابهامات خود درباره مذاکرات هسته‌ای دست می‌یابند از تیم مذاکره‌کننده حمایت می‌کنند.

قشقاوی همچنین گفت: البته اقلیتی در مجلس حضور دارند که بنا به دلایلی از جمله انگیزه‌های جناحی و داخلی با مسایل مربوط به مذاکرات مخالفت می‌کنند.

وی افزود: هیچ فردی نمی‌تواند جلوی فضای باز داخلی کشور را بگیرد؛ چرا که وجود صداهای مختلف در جامعه و بیان دیدگاه‌های مختلف با اهداف متفاوت پذیرفته شده است، اکثریت مجلس نیز به ویژه بزرگان خانه ملت و روسای کمیسیون‌ها از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت می‌کنند.

معاون وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه بخشی از موضع‌گیری‌ها جنبه‌های داخلی دارد، یادآور شد: نمی‌توان همه منتقدان را با انگیزه جناحی و سیاسی و منتسب به دولت قبل دانست، اما مشی تعاملی دولت با سایر قوا و توجیح نمایندگان در سایر مسایل راهکار و مشی درستی است.

قشقاوی همچنین دیدگاه اکثریت مجلس شورای اسلامی نسبت به وزیر امورخارجه و عملکرد این وزارتخانه را مثبت توصیف کرد و اظهارداشت: این موضوع حاصل حضور فعال وزیر و معاونان وی در مجلس است، بنابراین هیچ فردی حتی با انگیزه‌های جناحی و خصومت فردی نمی‌تواند در مقابل منطق موفق باشد.

جامعه حسن قشقاوی خانه ملت سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مذاکرات هسته ای مشکلات نمایندگان مجلس وزارتخانه هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر