کد خبر: 210531 A

ظریف در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه ترکیه:

محمدجواد ظریف با اشاره به مباحثمطرح در پارلمان این کشور برای صدور مجوز عملیات نظامی ترکیه در عراق و سوریه، راه و روش اتخاذ شده برای مقابله با پدیده شوم تروریسم در منطقه را مورد انتقاد قرار داد و نسبت به هرگونه اقدام که شرایط جاری را پیچیده‌تر کند ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز درگفت‌وگوی تلفنی با همتای ترک خود آخرین تحولات منطقه را بررسی کرده و پیرامون روش جاری مقابله با تروریسم در منطقه تبادل نظر کردند.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف با اشاره به مباحثمطرح در پارلمان این کشور برای صدور مجوز عملیات نظامی ترکیه در عراق و سوریه، راه و روش اتخاذ شده برای مقابله با پدیده شوم تروریسم در منطقه را مورد انتقاد قرار داد و نسبت به هرگونه اقدام که شرایط جاری را پیچیده‌تر کند ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: کشورهای منطقه باید نسبت به شرایط جاری کاملا مسئولانه عمل کرده و به بدتر شدن اوضاع منطقه کمک نکنند.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در این گفت‌وگوی تلفنی با توضیح روند مباحثمطرح در خصوص مشارکت نظامی ترکیه اظهار داشت نسبت به حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشورهای منطقه متعهدیم.

استقلال امور خارجه ترکیه تروریسم سوریه عراق کشورهای منطقه وزیر امور خارجه وزیر خارجه منطقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر