کد خبر: 210530 A

از سوی افخم صورت گرفت:

جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف هرگونه دخالت در امور داخلی دیگر کشورها بوده و ضمن پاییندی به این امر معتقد است مسائل منطقه باید با همکاری و گفت‌وگو حل و فصل شود و تکرار ادعاهای غیرواقعی و فرافکنی کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات منتسب به وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار وی با دبیرکل اتحادیه عرب را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم در خصوص متن منتشره در یکی از روزنامه‌های عربی به نقل از دبیرکل اتحادیه عرب ضمن ابراز تردید از بیان چنین مطالبی از سوی نبیل العربی، اظهارات منتسب به وزیر امور خارجه کشورمان را تکذیب کرد و اظهار داشت: در دیدارها و گفت‌وگوهایی که وزیر امور خارجه کشورمان و دبیرکل اتحادیه عرب تاکنون با یکدیگر داشته‌اند چنین مطالبی رد وبدل نشده و انتشار چنین مطلبی تعجب‌آور است.

وی همچنین در خصوص موضع اصولی کشورمان در قبال کشورهای منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف هرگونه دخالت در امور داخلی دیگر کشورها بوده و ضمن پاییندی به این امر معتقد است مسائل منطقه باید با همکاری و گفت‌وگو حل و فصل شود و تکرار ادعاهای غیرواقعی و فرافکنی کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.

سخنگوی وزارت امورخارجه اضافه کرد: با همکاری و تعامل سازنده و جلوگیری از دخالت‌های خارجی زمینه‌های ثبات و امنیت و رشد و توسعه منطقه فراهم می‌شود.

اتحادیه عرب اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایران رشد و توسعه کشورهای منطقه مشکلات وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه همکاری و تعامل دبیرکل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر