کد خبر: 179748 A

مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت امور خارجه کشورمان در این ملاقات، مراتب تاسف و اعتراض جمهوری اسلامی ایران به اظهارات دادستان کل استرالیا را به سفیر این کشور ابلاغ و خواستار تصحیح این مواضع از سوی دولت استرالیا شد.

در پی اظهارات دادستان کل استرالیا مبنی بر حذف واژه " سرزمین اشغالی " در مورد بیت‌المقدس شرقی، سفیر استرالیا در تهران به وزارت امور خارجه فرا خوانده شد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت امور خارجه کشورمان در این ملاقات، مراتب تاسف و اعتراض جمهوری اسلامی ایران به اظهارات دادستان کل استرالیا را به سفیر این کشور ابلاغ و خواستار تصحیح این مواضع از سوی دولت استرالیا شد.

وی با اشاره به سابقه تاریخی اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و تاکید بر این که بیت المقدس قبله اول مسلمانان جهان بوده و از جایگاه والایی در جهان اسلام برخوردار است خاطرنشان کرد که اسناد و کنوانسیون‌های بین‌المللی صادره درباره فلسطین و قدس شریف نیز بر اشغالی بودن بیت‌المقدس تاکید دارد.

سفیر استرالیا در تهران در این دیدار با تاکید بر این که نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران را به مقامات کشورش منعکس خواهد کرد ضمن ارائه توضیح مبنی بر این که اظهارات دادستان کل که در کمیسیون‌های تخصصی مجلس صورت گرفته است بیش‌تر حالت شرح وقایع داشته تا بیان سیاست‌های دولت استرالیا گفت: تغییری در رویکرد دولت متبوعش نسبت به موضوع فلسطین و اسراییل ایجاد نشده است و مواضع کشورش در چارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل است.

او افزود: این رویکرد در نامه وزیر خارجه استرالیا خطاب به دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جهان خاورمیانه دولت سازمان ملل مسلمانان وزارت امور خارجه دادستان استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر