کد خبر: 175352 A

معاون وزیر خارجه ایران فضای مذاکرات را مثبت توصیف کرده و گفته است که دو طرف بیش از مذاکرات هفته آینده در وین، رایزنی‌های خوبی داشتند اما با این حال اختلافات هنوز به قوت خود باقی است و مشورت‌ها ادامه خواهد یافت.

مذاکرات دوجانبه هیات‌های ایرانی و آمریکایی در ژنو به پایان رسید.

به گزارش ایلنا٬ «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران فضای مذاکرات را مثبت توصیف کرده و گفته است که دو طرف بیش از مذاکرات هفته آینده در وین، رایزنی‌های خوبی داشتند اما با این حال اختلافات هنوز به قوت خود باقی است و مشورت‌ها ادامه خواهد یافت.

عباس عراقچی و «مجید تخت روانچی» معاونان وزارت خارجه، «حمید بعیدی‌نژاد» مدیرکل سیاسی و امنیت بین‌الملل، «داوود محمدنیا» مشاور حقوقی وزیر خارجه و «پژمان رحیمیان» از مدیران ارشد سازمان انرژی اتمی اعضای هیات مذاکره‌کننده ایران هستند.

اعضای گروه مذاکره‌کننده آمریکا را هم «ویلیام برنز» معاون وزیر خارجه آمریکا، «وندی شرمن» مدیرکل این وزارتخانه، «جک سالیوان» مشاور امنیت ملی معاون رئیس‌جمهوری، «بروک امدرسون»، معاون سابق نماینده‌ آمریکا در سازمان ملل، «جیم تیم‌بی» مشاور ارشد کنترل سلاح و رابرت مالی، مشاور ارشد خاورمیانه در شورای امنیت ملی آمریکا تشکیل می‌دهند.

ایران ایران و آمریکا خاورمیانه مشاور امنیت ملی معاون وزیر وزارت خارجه وزارتخانه وزیر خارجه وزیر خارجه آمریکا عراقچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر