کد خبر: 173088 A

یوکیا آمانو:

افزایش تعامل ایران با آژانس که تحت همکاری‌های گام به گام و طرح شفافیت بیشتر در چارچوب توافق ماه نوامبر گذشته صورت گرفت، به آژانس در درک بهتر برنامه هسته‌ای این کشور کمک کرده است.

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز – دوشنبه - در مراسم آغاز به کار نشست فصلی شورای حکام آژانس از همکاری اساسی ایران با دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل متحد تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، آمانو تاکید کرد که افزایش تعامل ایران با آژانس که تحت همکاری‌های گام به گام و طرح شفافیت بیشتر در چارچوب توافق ماه نوامبر گذشته صورت گرفت، به آژانس در درک بهتر برنامه هسته‌ای این کشور کمک کرده است.

آمانو افزود: «از این واقعیت که ایران مفادی که به آن متعهد شده بود را طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اجرایی کرده است، استقبال می‌کنم.»

در نشست فصلی شورای حکام که در مقر آژانس برگزار می‌شود، ۳۵ عضو شورای حکام درباره مسائل مختلفی از جمله راه‌های تقویت همکاری بین‌المللی در حوزه هسته‌ای، تشعشعات، حمل و نقل و ایمنی پسماند رایزنی می‌کنند.

بررسی و مرور ایمنی هسته‌ای ۲۰۱۴، اجرای برنامه عمل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایمنی هسته‌ای و بررسی فناوری هسته‌ای ۲۰۱۴ از جمله محورهای این نشست است.

انتظار می‌رود در این نشست درباره برنامه هسته‌ای ایران و اجرای پادمان‌ها در این کشور نیز رایزنی شود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران برنامه هسته ای برنامه هسته ای ایران حمل و نقل سازمان ملل متحد فناوری مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هسته ای همکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر