کد خبر: 146204 A

در این دیدار طرفین همچنین در خصوص اوضاع فلسطین، مصر، یمن و بحرین گفتگو و تبادل نظر کرده، گفتگو و توسل به راه حل سیاسی بهترین راه عبور از شرایط حساس منطقه را مورد تاکید قرار دادند.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دوحه با محمد بن عبدالله الرمیحی معاون وزیر امور خارجه قطر درباره مسائل دوجانبه، تحولات منطقه و اوضاع خاورمیانه گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا‏، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در این ملاقات با محمد الرمیحی با اشاره به شرایط حساس منطقه تاکید کرد: توسعه مناسبات با کشورهای همسایه به خصوص در حوزه خلیج فارس سیاست اصولی ایران است و دولت تدبیر و امید با نگاه دوستی و برادری اهتمام و توجه جدی به گسترش همکاری‌ها با قطر دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و قطر ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای گسترش و تحکیم مناسبات دوجانبه دارند و قطعا تجربیات گذشته فصل جدیدی را بین دو کشور در آینده نزدیک رقم خواهد زد.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: ایران بدون هیچ گونه محدودیتی آماده توسعه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی با قطر است و اراده مقامات برای تقویت روابط نقطه برجسته مناسبات فیمابین طی سال‌های گذشته تاکنون بوده است.

وی همچنین بر ضرورت همکاری و تعامل بین کشورهای منطقه در ارتباط با تحولات مهم منطقه و عزم و اراده ایران بر گسترش همکاری و رایزنی مستمر با کشورهای منطقه تاکید کرد.

در این دیدار طرفین همچنین در خصوص اوضاع فلسطین، مصر، یمن و بحرین گفتگو و تبادل نظر کرده، گفتگو و توسل به راه حل سیاسی بهترین راه عبور از شرایط حساس منطقه را مورد تاکید قرار دادند.

محمد بن عبدالله الرمیحی معاون وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار بر گسترش و تقویت هرچه بیشتر روابط دوجانبه بین تهران و دوحه تاکید کرد و از شروع دور جدید رایزنی‌های منطقه‌ای ایران و قطر استقبال نمود.

وی تاکید کرد: قطر همواره به گسترش روابط با همسایگانش به خصوص ایران اهتمام دارد و خواهان ایرانی پیشرفته، توسعه یافته و با ثبات است.

الرمیحی همچنین به نقش و مسئولیت مهم کشورهای بزرگ منطقه مثل ایران و ترکیه در برقراری و تثبیت صلح و ثبات در منطقه اشاره کرد و افزود: دوحه از توافق اخیر بین جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱ + ۵ و حق کشور‌ها در استفاده از فن آوری صلح آمیز هسته‌ای حمایت می‌کند.

بحرین جمهوری اسلامی حوزه خلیج فارس خاورمیانه فلسطین قطر کشورهای منطقه مصر معاون وزیر یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر