کد خبر: 145524 A

جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین قربانی سلاح‌های شیمیایی در دوران معاصر و به دلیل ظرفیت کار‌شناسی و علمی خود از آغاز فعالیت‌های سازمان همواره رویکرد مبتنی بر همکاری و حضور و مشارکت فعال در سازمان را پیگیری کرده است.

کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه در آستانه پایان ماموریت خود با احمد اوزومجو، مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در این دیدار با تمجید از اقدامات و فعالیت‌های کشورمان نزد این سازمان، تصریح کرد: ایران در چهار سال گذشته کمک‌های شایان توجهی به پیشبرد مباحثدر سازمان، اتخاذ تصمیمات و تصویب اسناد مربوطه کرده است و مواضع و بیانیه‌های شما به غنی‌سازی ادبیات سازمان کمک کرده است.

وی هم‌چنین به دیدار سه سال قبل خود از کشورمان اشاره کرد و گفت: دیدار با قربانیان سلاح‌های شیمیایی جزو خاطرات فراموش ناشدنی وی است.

اوزومجو به نقش محوری کشورمان در طرح و احیای موضوع قربانیان شیمیایی پرداخت و آن را در اتخاذ برخی تصمیمات سازمان در این زمینه اساسی دانست.

کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نیز در این ملاقات ضمن تقدیر از رویکرد حرفه‌یی و بی‌طرفانه مدیرکل در اداره و هدایت سازمان در چهار سال گذشته، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین قربانی سلاح‌های شیمیایی در دوران معاصر و به دلیل ظرفیت کار‌شناسی و علمی خود از آغاز فعالیت‌های سازمان همواره رویکرد مبتنی بر همکاری و حضور و مشارکت فعال در سازمان را پیگیری کرده است و تمامی تلاش‌های خود را در راستای پیشبرد اهداف و ارتقای سازمان و اجرای کامل مفاد کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی به کار گرفته است.

سفیر کشورمان در لاهه هم‌چنین از همراهی و همکاری سازنده مدیرکل سازمان در زمینه موضوعات مطرح شده از سوی کشورمان درباره قربانیان سلاح‌های شیمیایی از جمله نصب بنای یادبود قربانیان سلاح‌های شیمیایی در محوطه سازمان، ارسال پیام سالانه از سوی مدیرکل به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت و نیز ایجاد شبکه بین‌المللی حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی در سازمان تشکر و قدردانی کرد.

ادبیات اسلامی ایران ایران جمهوری اسلامی ایران سلاح های شیمیایی مدیرکل منع کشورمان آبادی غریب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر